Jednoduché zpracování tekuté membrány
Galerie(6)

Zatéká vám a nevíte co s tím? Zkuste novou tekutou membránu

Někde vám zatéká, víte sice kde, ale je obtížné to jakkoliv utěsnit. K místu je špatný přístup a aplikace nejrůznějších silikonů, bitumenů či butylů buď nefunguje vůbec nebo jen krátkodobě. A nebo se s nimi obtížně pracuje.

Novým řešením je roztíratelná tekutá membrána illbruck SP925. Aplikuje se jako běžný tmel, ale zpracovává se podobně jako hustá barva: tedy jednoduše běžným štětcem.

Výsledkem je velmi houževnatá hydroizolační membrána, která je po vytvrzení velmi podobná gumě. Je elastická a plně odolná proti UV záření. Tloušťku membrány lze podle potřeby zvyšovat. Po jejím vytvrzení jednoduše nanesete další vrstvu.

Tekutá membrána illbruck SP925 je vhodná pro venkovní i vnitřní aplikace. Je univerzálním materiálem, kterým utěsníte všechny spáry a prostupy, kterými zatéká nebo by zatékat mohlo. Její využití je téměř nekonečné.

Komplikované detaily na střechách

Přesto pár příkladů: utěsnění plechování kolem komínů, utěsnění prostupu anténních tyčí, sanace střešních dílců, opravy okapů a dešťových svodů, prostupy potrubí a tak dále. Membrána illbruck SP925 je dodávána v šedé v klasické kartuši 310 ml nebo v černé barvě v salámu 600 ml. Materiál je ekologický a nezapáchá. K práci budete potřebovat jen běžnou aplikační pistoli na tmel (stačí základní), štětec a jakýkoliv čistič na jeho vyčištění.

Jak jednoduše se s SP925 pracuje můžete vidět na aplikačním videu ZDE.

Typické použití tekuté membrány:

1. Napojení oplechování ke komínu
2. Napojení střechy k přilehlé konstrukci
3. Utěsnění světlíků a střešních oken
4. Komplikované detaily na střechách
5. Jednoduché zpracování tekuté membrány

Typické použití tekuté membrány
Napojení střechy k přilehlé konstrukci
Napojení oplechování ke komínu
Komplikované detaily na střechách
Jednoduché zpracování tekuté membrány

ZDROJ: PR článek společnosti Tremco illbruck s.r.o.