Partneři sekce:

Nová generace mobilních kompresorů Atlas Copco: Lehčí, výkonnější a úspornější

Nová generace mobilních kompresorů Atlas Copco: Lehčí, výkonnější a úspornější

Značka Atlas Copco přichází s novou řadou mobilních kompresorů řady XAS 8, které můžete nově přepravovat za vaším vozem bez toho, aniž byste museli mít speciální řidičské oprávnění. Všechny nové modely mají hmotnost pod 750 kg, ale jejich výkonnost v porovnání s minulými řadami neklesla, naopak.

Značka Atlas Copco po deseti letech vývoje přichází s novou řadou mobilních kompresorů XAS 8, které se pyšní hned několika vylepšeními. Díky konstrukčnímu vývoji šroubového elementu je nová řada až o 150 kg lehčí, aniž by ztratila na výkonnosti – kompresory s výkonem až 5 m3 za minutu, s plnou palivovou nádrží, dochlazovačem i generátorem můžete přepravovat za osobním automobilem, bez speciálního řidičského oprávnění.

Vysoký výkon a nízká spotřeba

V nové modelové řadě najdete celkem 10 nových modelů s výkonem 2-5 m3 a až o 12 % nižší spotřebou paliva v porovnání s minulou řadou. Uživatelé potěší také nízké nároky na údržbu – nepotřebujete žádné speciální nářadí a veškerou údržbu provedete do 60 minut. Kompresorový olej stačí vyměnit jednou za 2 roky. Kompresory jsou určené do náročného provozu, díky tvrdé, nárazuvzdorné kapotě Hard hatTM z vysoce odolného polyethylenu, se nemusíte bát žádného mechanického poškození. Kapota je odolná proti korozi, čímž eliminujete pozdější náklady na opravy a lakování. Nosný rám a ostatní prvky podvozku a kapoty jsou lakovány třívrstvým antikorozním nátěrovým systémem.

Jednotlivé modely mají pracovní tlak ve výši 7 – 12 barů.  S kompresory můžete pracovat do maximální venkovní teploty 50° C, nevadí jim ani nízké teploty až do – 20°C. Řada XAS 8 se opírá o výkonné dieselové motory značky Kubota se třemi až čtyřmi válci, o 12 % nižší spotřebou paliva a s 3.000-3.600 otáčkami za minutu při plném zatížení. Automatický regulátor otáčky pravidelně upravuje podle spotřeby vzduchu a snižuje tak spotřebu paliva.

Široká škála vestavěného příslušenství

Mezi další charakteristiky řady 8 patří vysoko objemová palivová nádrž, díky které můžete odpracovat celou směnu bez doplnění paliva, nechybí odpojovač baterie pro její připravenost či třeba ekologická vana, která brání úniku nečistot. Kompresory se snadno obsluhují na přehledném ovládacím panelu, mají digitální počítadlo motohodin a dají se uzamknout proti odcizení.

K jednotlivým modelům si můžete pořídit celou řadu příslušenství. Můžete vybírat z několika typů transportních podvozků, s pevnou nebo nastavitelnou tažnou tyčí, s brzdami nebo bez. Podvozky jsou vybaveny opěrnými kolečky nebo nohami, standardním ISO připojením 50mm a osvětlením pro silniční provoz.

Pořídit si můžete také dochlazovač a odlučovač vody, vestavěný přimazávač či generátor o výkonu 12 kVA, se kterým získáte dostatek elektrické energie pro osvětlení, topení, či třeba pohon stavebních nástrojů.

Pro koho je řada 8 určena?

Vysoce výkonné dieselové mobilní kompresory řady 8 jsou vynikajícím pomocníkem na staveniště a do náročných podmínek, odpovídají všem normám o bezpečnosti práce, výfukovými emisemi i hlučností, která nepřesahuje 98 dB.  

Kompresory do malých prostor, i nejnáročnějšího provozu

Do malých prostor a pro méně náročnou práci, jakou jsou lehké bourací práce či pro pohon protlačovacích raket a ručního nářadí doporučujeme mobilní kompresory s benzínovým motorem Honda. Značka Atlas Copco však myslí i na ten nejnáročnější provoz jako je při pískování, tryskání či pro práci v lomech pro který navrhla řadu XAMS. Těmto strojům nevadí vysoká nadmořská výška ani extrémní teploty.

Od partnerů ASB

Mobilní generátory a elekrocentrály nezůstaly pozadu

Řada zákazníků při své činnosti využívá vedle mobilních kompresorů také mobilní zdroje elektrické energie. Elektrocentrály na podvozku prošly v posledních letech řadou inovací a Atlas Copco nabízí dvě modelové řady. Základní řada QES pro výrobu a stavebnictví s výkony 9 – 1.270 kVA a odhlučněnou pokročilou řadu QAS s generátory o výkonu 14 – 630 kVA.

Při výběru mobilního kompresoru pro dlouholeté používání je potřeba vzít v potaz všechny výhody, které kompresory Atlas Copco přináší a zhodnotit trvalou úsporu provozních nákladů, což patří k základní filosofii značky.

S výběrem mobilních kompresorů nebo generátorů, ale také s příslušenstvím, které se vám k danému modelu vyplatí pořídit, vám ochotně poradí autorizovaný prodejce Manek stavební stroje se sídlem v Olomouci a Brně.

ZDROJ: PR článek společnosti Atlas Copco s.r.o.

RubrikyStavební technika