Nákup nářadí do vaší dílny: S důrazem na tradiční značky Bosch a Makita
Galerie(3)

Nákup nářadí do vaší dílny: S důrazem na tradiční značky Bosch a Makita

Partneři sekce:

Každá profesionální dílna, stavební provoz, a dokonce i hobby kutilové si zaslouží kvalitní nářadí. Práce s levnými přístroji je pomalá, mnohdy i nebezpečná a ve finále vysoce neefektivní. I proto, že nástroje po velmi krátké době odejdou. Zapomeňte na plastové komponenty umístěné v laciných vrtačkách, bouracích kladivech a jiné pracovní technice. Jestliže aktuálně přemýšlíte o nákupu elektrického nebo aku nářadí, jste na správné adrese. Zaměříme se totiž na dvě nejznámější tradiční značky, jimiž jsou Bosch a Makita. Tyto stálice není zapotřebí nijak podrobně představovat. Vždyť společnost Bosch funguje již od konce 19. století a Makitu založil Masaburo Makita již v roce 1915. Proto se budeme věnovat spíše produktům, které jsou aktuálně na trhu. Samozřejmě nakonec doporučíme i prodejce, u něhož jsou k dispozici za výhodné ceny.

Aku nářadí vévodí nejen elegantní šroubováky
Nástroje poháněné baterií jsou vynikající především pro svou nezávislost a také pro minimální hlučnost kombinovanou s vysokým výkonem. U značek Bosch i Makita to platí několikanásobně. Vybírat si lze jak aku kladiva, tak i pily, frézy, svítilny a mnohé jiné vybavení. Mezi neoblíbenější aku nářadí Makita či Bosch se řadí šroubováky. My doporučujeme následující modely.

Aku šroubovák Makita DF457DWE
Ať už potřebujete zašroubovat jakýkoli vrut či šroubek, zvolte model Makita DF457DWE. Je vybaven dvourychlostní převodovkou s celokovovými převody. Jak utahovat, tak i vrtat lze v některém z 16 stupňů nastavení. Regulovat si budete moci dle potřeby rychlost otáček a do ruky vám díky ergonomickému tvaru šroubovák padne jako ulitý.

Aku šroubovák Bosch GSR-18-2-Li PLUS
Přetížení a přehřátí. Na tyto dva termíny můžete s tímto typem aku šroubováku rychle zapomenout. Disponuje totiž elektronickou ochranou článků označovanou jako ECP. Motor je dokonale chráněn elektronicky prostřednictvím systému EMP. Jestliže budete mít při práci šero, poradíte si. LED diodové světlo s pozvolným zhasínáním se o maximální komfort postará. Akumulátor o kapacitě 2 Ah vás nenechá ve štychu.

Profesionální vrtačky
Vrtání do mnohých povrchů si vyžaduje maximální přesnost v kombinaci s pohodlnou prací. Důležitou roli tedy hrají ergonomické faktory a maximální výkon konkrétního přístroje. Když se navíc vše zkombinuje s inovativními funkcemi, stane se i sebenáročnější činnost hračkou. Jaké profi vrtačky Bosch anebo Makita se tedy vyplatí?

Příklepová vrtačka Bosch GSB 19-2 RE Professional
Efektivní dvourychlostní příklepová vrtačka Bosch GSB 19-2 RE Professional je typická už jen svým kovovým kytem převodovky. Vysoce výkonný motor Bosch v kombinaci s bezpečnostní spojkou Anti-Rotation dokážou doslova divy. Sklíčidlo nabízí funkci Auto-Lock. Díky ní vyměníte nástroje rychle jednou rukou.

Příklepová vrtačka Makita HP2051HJ
Tato vrtačka s příklepem se vyznačuje vysokým vrtacím výkonem a minimálními vibracemi. Disponuje dvoustupňovou převodovkou s elektronickým typem regulace. Uživatel je při práci chráněn díky speciální kluzné spojce.

Bourací a sekací kladiva na každou stavbu
Čas od času je nezbytné zničit již postavené zdi, případně povrchy silnic nebo chodníků. Obyčejné vrtačky s vrtákem určeným do betonu jsou mnohdy na nejrůznější činnosti krátké. Potřebujete totiž silné stroje, jež disponují příklepem a velmi silným motorem. Zároveň musí být eliminovány vysoké vibrace i při maximálních otáčkách. Jaké bourací kladivo si tedy vaše dílna či zaměstnanci zaslouží?

Bourací kladivo Makita HM1214C
Tento typ bouracího kladiva se vyznačuje zejména inovativně řešeným systémem příklepu. Při volnoběhu je počet příklepů automaticky snižován, což vede k mnohem preciznějším výsledkům. Vibrace jsou u tohoto kladiva sníženy až o 70 %. Regulovat si lze i otáčky. V případě poruchy kabelu nebo vypínače dojde k signalizaci, takže budete o všem ihned vědět.

Sekací kladivo Bosch GSH 11 E Professional
Hlavní předností tohoto sekacího kladiva je maximální příklep o síle 16,8 J se zvýšeným výkonem. Samozřejmostí jsou jak nízký přítlak, tak i minimalizované vibrace. Na servisním displeji uvidíte důležité ukazatele pro chod zařízení a sekáč si upnete do jedné z 12 variabilních poloh.

Nakupujte u specialisty za výhodné ceny
Veškerou zmiňovanou techniku a mnohé další přístroje značek Bosch i Makita má ve svém sortimentu online eshop společnosti Schipro. Na stránkách schipro.cz si budete moci vybrat ze spousty modelů v různých cenových relacích. Schipro má s oběma výrobci uzavřené exkluzivní smlouvy, takže nářadí dokáže nabídnout za velmi nízké ceny. Například modrou profesionální řadu značky Bosch u ní lze sehnat za ceny hobby nástrojů zelené barvy stejné značky. Spolehnout se můžete i na profesionální servis. O jeho kvalitě jasně hovoří i kladné hodnocení na portálu Heureka.cz. Nářadí obdržíte samozřejmě v bytelných kufrech od výrobce, jež jsou zahrnuty v jeho ceně.

ZDROJ: PR článek společnosti Pro Schipro, s.r.o.