ALUPROF 2021 MB SKYLINE Type R scena01 View01 P

Vzdušnost, elegance a nezapomenutelné výhledy. ALUPROF nabízí nové bezrámové posuvné dveře

Nový varšavský hotel Nobu zaujme na první pohled. Sedmipodlažní budova vstupuje do veřejného prostoru masivními betonovými balkony v barvě antracitu.

Dynamický vzhled je umocňován jejich střídavým ustupováním a zaoblením fasády na nároží. Obzvláště výrazné jsou pak skleněné výplně vytvářející jednolitou plochu připomínající nezčeřenou vodní hladinu. Umožnil to právě nový bezrámový posuvný systém MB-SKYLINE od firmy ALUPROF, jednoho z evropských lídrů v oboru hliníkových systémů.

Maximum světla, maximum vzdušnosti, maximum elegance, a především neomezený výhled do okolí. Velké prosklené plochy jsou již dlouhá léta trendem moderní architektury a výrobci se snaží těmto požadavkům architektů – a koneckonců i uživatelů – vycházet vstříc. Jedním z nejlepších řešení jsou tak zvané bezrámové posuvné konstrukce.

Využití naleznou jak u fasád kancelářský budov či právě hotelů, tak i u moderních rodinných domů a apartmánů, kde se hodí například k propojení vnitřních prostor se zahradou či terasou. Zkrátka všude, kde má investor zájem o nadčasový vzhled.

HLAVNI FOTO HOTEL
Zdroj: ALUPROF

Nový posuvný systém

Proto vznikl posuvný systém MB-SKYLINE, který kombinuje maximum skleněné plochy a minimum viditelných prvků. Celá konstrukce je bezrámová, je zabudována do ostění a veškeré jinak viditelné rámové profily jsou skryty.

Na rozdíl od podobných výrobků na trhu je v případě MB-SKYLINE křídlo zcela ukryto, jediným viditelným elementem je pouze svislá linie křídla na středu. Jeho šířka je pouhých 25 mm. Velkoformátová křídla mohou mít přitom s takto subtilní svislou linií plochu až 12 m2, což jim dodává jedinečný vzhled a prestiž.

Maximální výška křídla pak může být až čtyři metry, fantazii architektů i investorů se tedy meze nekladou a výsledkem mohou být nevšední a okázalé prosklené konstrukce, jaké můžeme spatřit právě na příkladu hotelu Nobu.

Uživatelský komfort a bezpečí

Velká křídla mohou vážit až 700 kg, jsou však osazena motorickým pohonem, který umožňuje jednoduché otevírání a zavírání za pomoci dálkového ovládání. Pro bezpečnost uživatelů je pohon vybaven čidly, aby se minimalizovala jakákoliv možnost úrazu. V případě detekce překážky či osoby v dráze křídla zařadí zpětný chod.

Že se přemýšlelo nad detaily a uživatelským komfortem, dokazuje i skutečnost, že posuvný systém je zcela bezbariérový. Prahová část s pojezdy má totiž hloubku pouhých 23 mm. Inovativní je rovněž těsnění mezi rámem a křídlem, které zajišťuje potřebnou těsnost a zároveň tichý chod.

Celá konstrukce je v prahové části elegantně odvodněna do systémového žlábku. Pojezdy jsou k dostání v nerezu nebo v elegantní černé barvě.

Aby se majitelé nezhrozili nad účtem za energie, důležitým atributem moderních otvorových výplní je tepelná izolace. Optimální tvar hliníkových profilů a izolační materiály zajišťují i přes subtilní rozměry solidní parametry. Křídlo je možné zasklít v rozsahu 52 – 60 mm a použít tak nejteplejší a nejbezpečnější skla na trhu.

ALUPROF 2021 MB SKYLINE Type R scena02 View05 P
Zdroj: ALUPROF

Lídr a inovátor hliníkových systémů

ALUPROF SA patří do kapitálové skupiny Grupa Kęty SA – kótované na Burze cenných papírů ve Varšavě, nejmodernější a nejrychleji se rozvíjející výrobní firmy v hliníkovém průmyslu ve střední a východní Evropě.

ALUPROF je také jedním z oborových lídrů v Evropě a poskytuje řešení s uznávanou nejvyšší kvalitou. Firma má 5 výrobních závodů v Polsku a 9 obchodních společností v Evropě a USA. Je přítomna v 55 zemích a expanduje na další světové trhy.

Firma nabízí moderní hliníkové okenní a dveřní systémy, fasádní systémy, rolety a vrata. Mezi výrobky ALUPROF SA patří mimo jiné protipožární a bezpečnostní konstrukce a energeticky úsporná řešení používaná při výstavbě pasivních domů. Řešení firmy splňují nejpřísnější požadavky moderní výstavby.

ALUPROF LOGO ALUMINIUM RGB

Více informací na webových stránkách výrobce: www.aluprof.eu

Zdroj: PR článok Aluprof