791 D021

Skyforce – stylově skleněné zábradlí pro okna REHAU

Partneři sekce:

Všeobecně rostoucí přízni se v současné architektuře těší velké prosklené plochy, které dokonale prosvětlí interiér a navíc nabídnou uživateli větší pohodlí. Proto jsou populární nejen velkoformátová okna, ale i dveře v čele s HS portály.

Velké okenní prvky s otevíráním se ovšem používají i ve vyšších patrech budov a rodinných domů, například v případě tzv. „francouzských balkonů“, které kromě jiného oživují design fasády. Aby byly tyto prvky v každé stavební situaci bezpečné, přichází společnost REHAU s novinkou v podobě minimalisticky provedeného skleněného zábradlí – Skyforce.

Díky němu je možné bezpečně větrat i při otevřeném křídle, zejména v horních patrech domů. Současně však může Skyforce plnit funkci designového prvku fasády objektu. Zábradlí je certifikované pro všechny okenní systémy REHAU, to znamená GENEO, SYNEGO i Brillant.

Skleněné zábradlí se upevňuje přímo k plastovým profilům pomocí „neviditelných“ šroubů schovaných pod krycí lištou. Výhodou je, že upínací profil může být předpřipraven již ve fázi výroby, což zjednodušuje a urychluje pracovní postup při vlastní montáži oken.

Tento technický detail samozřejmě nikterak nenarušuje design, respektive celkově příznivý dojem. Systém byl navržen tak, aby splnil účel a současně tvořil s profily REHAU dokonalou harmonii. Elegantní Skyforce může být používán se zasklením do výšky 1000 milimetrů se sklem tloušťky 12,76 až 21,52 milimetrů.

791 D022
Source: REHAU

www.rehau.cz