Šikovní pomocníci do exteriéru
Galerie(6)

Šikovní pomocníci do exteriéru

Partneři sekce:

Nejen interiér domu či bytu vybízí k různým vylepšením. I exteriér poskytuje dostatek prostoru pro nápady, které zajistí bezpečnější a komfortnější bydlení a navíc dokáží ušetřit i peníze. S funkčním řešením pro francouzská okna, ale také vstupní dveře či balkony, přišla společnost J.A.P.

Velkoformátová okna poskytují dostatek světla v interiéru a navíc, z estetického hlediska, ozvláštní každý prostor. Nicméně, každé francouzské okno, které svou polohou neumožňuje vstup na terasu či do zahrady, je potřeba opatřit zábradlím zajišťující jeho bezpečné užití. Pokud ale nechcete, aby vám špatně zvolený materiál zábradlí způsobil časem více starostí než radostí, je dobré volit zábradlí nerezové.

„Naše společnost se díky svým bohatým zkušenostem s výrobou nerezového zábradlí do interiéru i exteriéru rozhodla vsadit na kvalitní a praxí ověřený materiál pro výrobu zábradlí k francouzským oknům – nerezovou ocel, která vyniká výbornými technickými vlastnosti. Jednou z jejích předností je, že na rozdíl od zábradlí vyrobených ze žárového zinku, či pozinkovaných zábradlí, nezpůsobuje nerez nežádoucí černé skvrny na fasádě domu, které pak již nelze nijak odstranit“ uvádí pan Petr Paksi, výkonný ředitel společnosti J.A.P.
 
Přerovská společnost J.A.P. tak na trh uvedla řadu čtyř typizovaných modelů nerezového zábradlí určených pro francouzská okna. Zábradlí Androméda, Phoenix, Taurus a Karina se liší jednotlivými typy a způsobem uspořádání výplně.

  • Model Karina má vodorovně uspořádané pruty výplně. Horní vodorovný nerezový prut sloužící jako madlo má průměr 42,4 x 2 mm, zbylé vodorovné pruty mají průměr 10 x 1 mm. Boční svislé pruty, ve kterých je výplň ukotvena, jsou o průměru 12 x 1 mm.
  • Model Phoenix má naopak výplň uspořádanou svisle. Horní vodorovné madlo je o průměru 42,5 x 2 mm a svislé pruty výplně pak 12 x 1 mm.
  • Typ Taurus je pak kombinací obou předchozích modelů – výplň je tvořená svislými pruty s vodorovným předělem. Průměr vodorovných prutů, které slouží jako madlo a kotvící rám pro samotnou výplň, je 42, 4 x 2 mm. Svislé pruty výplně jsou o průměru 10 x 1 mm.
  • Model Androméda má výplň tvořenou sklem ESG Connex, které je vyrobeno z kaleného skla odolného proti vysokým teplotám i přímému nárazu. Navíc obsahuje vnitřní bezpečnostní fólii, která zabraňuje případnému vysypání skla. Tloušťka skla závisí na velikosti výplně, pro menší rozměry se používá sklo o síle 14 mm, pro větší rozměry pak 18 mm. Skleněná výplň je kotvená skrze nerezové puky a může být buď v provedení čirém nebo planibel bronz.

„Všechny modely nerezového zábradlí k francouzským oknům jsou vyrobeny z materiálu AISI 304. Všechny také dodržují normou stanovenou výšku pro bezpečné užití, která činí 110 cm a také bezpečnou vzdálenost jednotlivých nerezových tyčí ve výplni. Šířka zábradlí je pak určena samotnou šířkou okna a je typizovaná v rozměrech po 10 cm,“ pokračuje pak Paksi.

Nerezové zábradlí J.A.P. je dodáváno ve složeném stavu, a tedy připravené k okamžité instalaci, která je velice snadná. „Buď již při stavbě domu, nebo dodatečně v případě starších nemovitostí, se do fasády domu připraví čtyři otvory na přesně určeném místě pro uchycení zábradlí. Následně se do nich celá konstrukce zasune a ukotví. Všechny čtyři typy zábradlí mají stejné rozteče i parametry kotvení, daný model si lze tedy vybrat i dodatečně po přípravě stavebních otvorů,“ informuje dále pan Paksi.

Ochrana před nepřízní počasí
 Nepříjemnou situaci, kdy stojíte venku v dešti před dveřmi a nemůžete najít klíče, pomůže vyřešit další novinka v portfoliu společnosti J.A.P. – závěsná skleněná stříška RAIN určená pro instalaci nad vchodové dveře či balkony. Díky speciální konstrukci poskytuje stříška dostatečnou ochranu proti dešti či sněhu a poskytuje tak komfortnější vstup do domu i větší využití prostoru balkonu.

„Venkovní závěsné stříšky RAIN se skládají ze skleněné desky, nerezových tyčí a kotvících nastavitelných kloubů, které udržují konkrétní bezpečný sklon stříšky. K výrobě se používá bezpečnostní sklo ESG Connex s vnitřní bezpečnostní fólií o celkové tlouště 14, nebo 18 mm. Stříška nemusí být jen v čirém provedení, ale zvolit lze i kouřové sklo, barevně zabarvené sklo planibel, ale i designové Grafosklo s konkrétním motivem. Nerezové prvky jsou opět vyrobeny z materiálu AISI 304,“ představuje možnosti zpracování pan Paksi. Závěsné stříšky J.A.P. navíc také splňují normu pro nosnost sněhu dle dané lokality v České republice. K dostání jsou v šesti provedeních – se dvěma, popřípadě se třemi táhly vždy v šířce skla 1m, 1,25 m a 1,5 m. „Vzhledem ke klimatickým podmínkám a povětrnostním vlivům dané lokality je důležité stříšky RAIN vždy upevnit do pevného podkladu. Tím se zajistí dostatečně pevné kotvení a bezpečné užívání celého kompletu,“ uvádí závěrem pan Paksi.

Kvalitní provedení, snadná instalace, ale také elegantní a funkční design – to jsou přednosti novinek v portfoliu společnosti J.A.P. – nerezového zábradlí k francouzským oknům a skleněných závěsných stříšek!

   
model Karina s vodorovně umístěnými nerezovými pruty, foto zdroj J.A.P.   model Taurus s kombinovanou výplní, foto zdroj J.A.P.    stříška RAIN se třemi táhly v provedení planibel bronz, foto zdroj J.A.P.

 
Kontakt:
“J.A.P.“ spol. s.r.o.
Nivky 67
750 02 Přerov
jap@japcz.cz
www.japcz.cz

ZDROJ: PR společnosti “J.A.P.“ spol. s r.o.

–>–>