Showroom Schüco v Bratislavě 2

Showroom Schüco v Bratislavě nabízí reálné i virtuální ukázky

Nový multifunkční showroom společnosti Schüco International KG na Tomášikově ulici v Bratislavě je prvním evropským prostorem tohoto typu mimo sídlo mateřské společnosti Schüco v německém Bielefeldu. Kromě funkčních vzorků oken, dveří, posuvných systémů a prosklených fasád nabízí i virtuální prohlídku produktů Schüco.

Velké prosklení parteru slouží jako výkladní skříň a láká nahlédnout do showroomu, kde hosty přivítá bílá „vložená struktura“ evokující interiér, okolní tmavá část pak symbolizuje exteriér. „Od začátku jsme uvažovali o prezentování vystavovaných prvků v kontextu architektury, člověka a okolí. Koncept kontrastu drsného okolí a čisté vnitřní „obálky“ je paralelní s konceptem kontrastu vnímání exteriéru a interiéru, zjednodušeně řečeno domu a zahrady.

Nový multifunkční showroom společnosti Schüco International KG
Nový multifunkční showroom společnosti Schüco International KG

Interiérem showroomu se vine logická trasa, která však není povinná a návštěvník může volně procházet přes perforovanou hmotu bílé „obálky“ do tmavého okolí a zpět,“ popisuje projekt Ing. arch. Martin Smerek z ateliéru Kuklica x Smerek.

Návštěvníci se mohou seznámit s funkčními instalacemi, např. hned vstupní dveře s Door Control System (DCS) s dotykovým displejem a snímačem otisků prstů představují první funkční ukázku.

Více na www.schueco.com/web2/cz