Schüco větrání

Schüco nabízí systémy pro větrání i se zavřenými okny

Partneři sekce:

Pravidelné větrání bude pro zdravé klima v místnostech důležitější než kdy dříve, zejména ve školách, školkách a kancelářích, kde spolu hodně lidí tráví delší čas v uzavřeném prostoru.

Efektivní větrání je proto nezbytné pro odstranění vydechovaných aerosolů a snížení koncentrace CO2, aby bylo zachováno bezpečné a zdravé vnitřní prostředí. Pro udržení trvale vysoké kvality vzduchu v uzavřených prostorech zkombinovalo Schüco dvě systémová řešení do jednoho konceptu hybridního větrání, který spojuje mechanické větrání, rekuperaci tepla a přirozené větrání.

Čerstvý vzduch se zavřenými okny

Schüco VentoTherm, vyvinutý ve spolupráci s firmou Renson, je okenní ventilační systém se vzduchovým filtrem, zpětným získáváním tepla a kontrolními senzory pro řízenou výměnu vzduchu individuálně podle místností při zavřených oknech, tedy bez průvanu, energetických ztrát, nepříjemných pylů či hluku. Díky energeticky účinnému zpětnému získávání tepla až 80 procent je čerstvý vzduch zvenčí předehříván.

Tím se brání průvanu, zejména v chladných a vlhkých měsících, a sníží se riziko nachlazení. Automatický režim pomocí senzorů zajišťuje, že ventilátor pracuje podle potřeby v závislosti na koncentraci CO2 v místnosti.

Ve večerních hodinách a volných dnech ventilátor automaticky pracuje se sníženým výkonem, pokud je v místnosti dosaženo dobré kvality vzduchu, čímž je zajištěna maximální úspora energie. Schüco VentoTherm Twist lze flexibilně integrovat a dovybavit jím všechny standardní okenní systémy Schüco z hliníku a PVC-U.

Ventilační systém Schüco VentoTherm Twist může být do okna integrován horizontálně i vertikálně.
Ventilační systém Schüco VentoTherm Twist může být do okna integrován horizontálně i vertikálně. | Zdroj: Schüco

Čerstvý vzduch s automaticky ovládanými okny

Kromě ventilátorů pomáhají k rychlé výměně vzduch v interiéru i otevřená okna. Bakterie, mikroby a viry se však mohou šířit i při kontaktu s okenním kováním či rámem, pokud tedy nejsou opatřena antimikrobiální povrchovou úpravou SmartActive. Druhým bezpečným řešením pro uživatele je automatické ovládání oken pomocí aplikace Automation Manager.

Řízenou ventilaci lze ovládat mobilním koncovým zařízením, časovačem nebo senzory. Aby kancelář či učebna nezůstaly na konci dne nechtěně s otevřenými okny, lze stav rychle zkontrolovat a okna zavřít díky mobilu, i když jste na cestách. Ovládání využívající senzory zase zabraňují tomu, aby okna zůstala otevřená, když prší nebo je bouřka.

V horkých letních dnech pak zajišťují automatizovaná okna příjemné klima v místnosti zásluhou řízeného nočního chlazení. S povrchovým kováním Schüco DriveTec a skrytým kováním Schüco TipTronic SimplySmart má zákazník na výběr dva automatizované systémy kování pro zdravý vnitřní vzduch.

Schüco VentoTherm, vyvinutý ve spolupráci s firmou Renson, je okenní ventilační systém se zpětným získáváním tepla s účinností až 80 procent.
Schüco VentoTherm, vyvinutý ve spolupráci s firmou Renson, je okenní ventilační systém se zpětným získáváním tepla s účinností až 80 procent.
| Zdroj: Schüco

Inteligentní kování pro řízené větrání

Automatizované systémy kování Schüco DriveTec a Schüco TipTronic SimplySmart kombinují energetickou účinnost, pohodlí, bezpečnost a automatizaci budov. Oba systémy pohonu umožňují boční i horní otevírání oken s úhlem otevření až 60 ° a šířkou až 800 mm, aby umožnily rychlou výměnu vzduchu v místnosti.

Se Schüco DriveTec lze otevírat střešní okna až do šířky 1000 mm. Obě kování splňují standardní požadavky, jako je vodotěsnost, zvuková a tepelná izolace. Pomocí Automation Manager lze individuálně ovládat, monitorovat a propojit až 30 okenních jednotek Schüco. Najednou tak lze pohodlně a koordinovaně ovládat okna v několika třídách nebo kancelářích. Zásluhou Automation Manager lze okna ovládaná pomocí Schüco TipTronic SimplySmart kombinovat i s okny se systémem DriveTec. Alternativně je lze ovládat také pomocí nástěnného spínače.


Systém Schüco VentoTherm dokáže vyměnit vzruch v objemu až 140 m³/h.
Systém Schüco VentoTherm dokáže vyměnit vzruch v objemu až 140 m³/h.
| Zdroj: Schüco

Hlavní rozdíl mezi Schüco DriveTec a Schüco TipTronic spočívá v jejich instalaci. Schüco DriveTec je povrchově montovaný pohonný systém pro hliníková okna Schüco, kterým lze okna dovybavit. Díky svému štíhlému designu je kování uložené naplocho na okenních profilech velmi subtilní.

Různé možnosti instalace umožňují dovybavit okna kováním Schüco DriveTec rychle a flexibilně, i za provozu budovy. Schüco TipTronic SimplySmart je kování se skrytou instalací, neovlivňuje tedy vzhled okna. Schüco TipTronic SimplySmart zároveň poskytuje ochranu proti skřípnutí prstů až do nejvyšší třídy 4 a dosahuje odolnosti proti vloupání ve třídě RC2.

Schüco