Podzimní melancholie a zimní deprese opět přicházejí na scénu. Jak se jim bránit?

Zdroj: VELUX

Dlouhodobý nedostatek světla způsobuje deprese, únavu, poruchy nálady i nespavost. Průzkumy ukázaly, že téměř 70 % dotázaných věří, že denní světlo dokáže výrazně ovlivnit jejich náladu.

Proč je denní světlo pro nás důležité? Ráno nás nastartuje a po celý den nám pomáhá určit alespoň přibližný čas i bez hodinek. Přirozené světlo podporuje tvorbu serotoninu; jeho nedostatek má za následek zhoršenou náladu, úzkost a přecitlivělost na stres.

Jak si pomoci?

Využijte každý slunečný den k pobytu venku, často a intenzivně větrejte, dopřejte si vyváženou stravu a dostatek pohybu. Domácnost můžete prosvětlit odstraněním těžkých závěsů, do místnosti přidejte bledé textilie, polštáře, oživte interiér doplňky ve svěžích barvách. Odstraňte všechny překážky, které brání pronikání světla do interiéru.

Okno, které vrátí světlo do duše

Na množství světla v interiéru mají nepochybně vliv také okna. Bydlíte-li v podkroví, dostatek světla řeší střešní okno. Někdy však ani to nemusí stačit, aby místnost prosvětlilo. Co s tím?

Nové řešení od společnosti VELUX přivádí do interiéru ještě více denního světla a zvyšuje jeho atraktivitu. Objednejte dvě okna podle svých preferencí a k nim novinku instalační set DUO – získáte tak vše, co potřebujete pro krásnou instalaci v perfektní kvalitě.

Mezi okny zůstává jen elegantně plochý profil, takže do místnosti proudí více denního světla. Instalační set DUO je zárukou bezproblémové montáže dvojice oken i dokonalého designového vzhledu. Řešení je k dispozici pro všechny typy střešních oken VELUX a v široké škále velikostí.

www.velux.cz

RubrikyOkna a dveřeŠtítky