Referenz RENOLIT EXOFOL PFX

Od jednoduchosti k okázalosti

Nové barvy a dekory okenních fólií od firmy RENOLIT jsou takové neodolatelné, že se jich prostě musíte dotknout.

Matné povrchové úpravy jsou momentálně velkým trendem ve světě stavebnictví, architektury či designu. Tento trend následuje i varianta okenních fólií RENOLIT EXOFOL PFX Super-Matt, který byl na trh uveden loni.

Základ fólie tvoří osvědčený neměkčený PVC RENOLIT EXOFOL PFX inovovaný o vrstvu PVDF, která dodává fólii příjemný sametový vzhled. Její povrch zdůrazňuje dosavadní přirozenost, dekory dřeva jsou jak na pohled, tak na dotek téměř nerozpoznatelné od pravého dřeva.

Tmavší odstíny dřeva

K novinkám roku 2020 patří dekory dubu „Cinnamon Oak“ a „Amaranth Oak“, které působí ve spojení se strukturou fólií RENOLIT EXOFOL PFX Super-Matt obzvláště intenzivním dojmem. Odrážejí trend zvyšujícího se podílu hnědé barvy v dubových odstínech a trendovost tmavých dřevin celkově.

Červenohnědý odstín „Cinnamon Oak“ s jemnou kresbou a rovnoměrnou barevností patří k decentním zástupcům svého druhu, zatímco odstín „Amaranth Oak“ má rustikálněji vzhled s živou souhrou barev a propojených detailů. Jemně prosvětlená struktura pórů dává fóliím výrazný vzhled a zdůrazňuje charakteristiku pravého dřeva.

Další zajímavou variantu představuje černohnědý dubový dekor „Truffle Oak“. Je k dispozici v kvalitativní třídě fólie RENOLIT EXOFOL PFX Super-Matt a RENOLIT EXOFOL PX. Tato barevná kombinace sleduje dominující trend šedých a antracitových odstínů. Jsou určeny především milovníkům individualismu a jedinečného stylu.

Kdo upřednostňuje tradiční rustikální linii dubu, najde si vhodného partnera v dekoru „Woodland Oak“. Červený dekor olše „Dark Adler“ se díky své lineární struktuře a méně nápadným sukům ubírá spíše elegantním směrem.

RENOLIT EXOFOL PFX TRUFFLE OAK SM WF RGB
RENOLIT EXOFOL PFX TRUFFLE OAK | Source: RENOLIT Tábor

Pastelové a hnědé tóny

Vysoce kvalitní PVC fólie jsou dokonce plnohodnotnou alternativou k povrchové úpravě práškovým lakováním. I v této oblasti jsou trendem tlumené tóny, což se přetavilo do tří nových hnědých odstínů: od tmavé červenohnědé barvy „Sepia Brown“ přes intenzivní „Chocolate Brown“ k bledé „Sepia Brown“.

Dva nové pastelové tóny – zelenkavý „Sage“ a šedý/béžový tón „Claystone“ – odrážejí obligátnost a rezervovanost. Oba barevné tóny obsahují vysoký podíl šedé a působí neutrálně. Pro „Sage“ je typický sametový kvalitní povrch Ulti-Matt, pro „Claystone“ nový TruGrain charakteristický decentními květy a uzly, které propůjčují pastelovým tónům hebkou svěžest.

RENOLIT EXOFOL PFX Ref
RENOLIT EXOFOL PFX | Source: RENOLIT Tábor

Vznešené černé tóny

V protikladu k decentním pastelovým tónům stojí nové černé dekory „Noir“ a „Iron Glimmer Black“, které vnášejí do světa okenních fólií vznešenou eleganci. Kovové částečky dodávají barvě jemný lesk. Fólie s efektem kovového lesku nabízí RENOLIT v pěti různých barevných odstínech.

 

RENOLIT Logo claim schwarz DIN A4 4c

RENOLIT Tábor s.r.o.
Farského 888 / 15
CZ – 390 02 Tábor
Tel: +420 381 213 291
Email: tabor@renolit.com
www.renolit.com/exterior

ZDROJ: PR článek společnosti RENOLIT Tábor s.r.o.