Partneři sekce:
  • Stavmat

Novinky Renolit – praktičtí pomocníci

Novinky Renolit - praktičtí pomocníci

Okenní profilové fólie RENOLIT EXOFOL patří díky své kvalitě a každoročním inovacím k nejrespektovanějším výrobkům na trhu. Nejen nové designy a ražby, ale stále se zlepšující parametry fólií společně s doplňkovými produkty, dlouhou záruční lhůtou a důrazem na detaily činí fólie RENOLIT EXOFOL první volbu pro výrobce okenních profilů. Pro letošní rok RENOLIT představil několik praktických pomocníků, které mohou pomoci při řešení řady situací.

Napodobenina není originál
Exteriérové fólie RENOLIT EXOFOL se v poslední době staly, podobně jako řada dalších úspěšných značek, objektem zájmu ze strany nejrůznějších napodobovatelů. Místo originálních fólií RENOLIT EXOFOL pro okenní profily jsou pak výrobci oken nabízeny produkty s fóliemi, které je pouze napodobují a v žádném případě nedosahují kvalit originálu.

Na nekvalitní kopie se samozřejmě nevztahuje záruka, která je u některých výrobků značky RENOLIT EXOFOL až 20 let. Protože počet padělků spíše roste, vyvinula firma RENOLIT ve spolupráci se společností POLYSECURE GmbH průkopnický výrobek – originální detektor, který je schopen ověřit, zda se jedná o okenní fólie RENOLIT EXOFOL PX, či napodobeniny. Vše je založeno na jedné speciální a vystopovatelné přísadě, která je vložena „do fólie“. Díky tomu lze odhalit, podobně jako u otisku prstu, o jaký typ fólie se jedná a na jak dlouhou záruku tudíž má zákazník nárok. Detektor bude na český trh uveden ve druhé polovině letošního roku.

Profesionální korekční pero
I když jsou fólie RENOLIT velmi kvalitní, někdy se ani při velké opatrnosti nelze během výroby a montáže okenních profilů vyhnout drobným škrábancům či jiným nedostatkům. Proto společnost RENOLIT představila korekční pero RENOLIT EXOFOL Professional Corner Pen, který velmi jednoduchým způsobem tyto nedostatky odstraní.

Díky použití tohoto originálního korekčního pera přímo od výrobce fólií je zaručena plná kompatibilita s opravovanou fólií. Aplikace je jednoduchá, rychlá a čistá, používá se i při výrobě oken napříkladna dobarvení ve spárách, nebo v rozích. Barva je přizpůsobena designu fólie, takže zákazník nepozná, že byla fólie nějakým způsobem opravována.

Profesionální čištění
Přestože se fólie RENOLIT snadno udržují i čistí, může zejména při stavebních pracích v okolí oken, při opotřebení gumového těsnění například na balkonových dveřích, ale i díky třeba malým dětem a jejich pastelkám dojít k silnému znečištění okenních profilů. Pokud nestačí běžně používaná teplá voda a saponát, je možné použít silnější zbraň. Pro takové či podobné případy je k dispozici EXOFOL PROFIREINIGER (EXOFOL profesionální čistič). 

Jak název napovídá, čistič je určen hlavně pro profesionální použití. Byl vyvinut s cílem nabídnout vynikající čisticí účinek při zachování maximální bezpečnosti, a to jak pro osobu čističe, tak pro fólii samotnou. Tento profesionální čistič je totiž pro okenní profily daleko bezpečnější než třeba přírodní přípravky, které jsou většinou vyráběny na bázi výtažků z citrusů a okenní fólii by mohly poškodit. Čistič, který byl před uvedením na trh velmi důkladně testován z hlediska dlouhodobých účinků a interakce s různými materiály, je dodáván v litrových lahvích samostatně nebo v multipacku po 10 kusech.

RENOLIT Tábor s.r.o.
Farského 888/15
390 02 Tábor, Česká republika
e-mail: tabor@renolit.com

ZDROJ: PR článek společnosti RENOLIT Tábor s.r.o.