Partneři sekce:
  • Stavmat

Guardian eliminuje zrcadlení skla na méně než 1%

Guardian eliminuje zrcadlení skla na méně než 1%

Zejména během slunečných dnů často dochází k odrážení světla od okenních skel nebo výkladních skle na ulici. Důvod je jednoduchý - v interiéru je méně světla než venku a sklo se v takovém případě chová jako zrcadlo. Odráží objekty ve svém okolí a tím zabraňuje pohledu dovnitř, za sklo. Zejména u komerčních provozů je to ovšem efekt nežádoucí.

Elegantní řešení nabízí americký výrobce skla Guardian. Je jím speciální sklo Guardian Clarity, které nežádoucí odlesk a odraz okolí eliminuje a umožňuje ničím nerušený pohled dovnitř.

Je to díky speciální povrchové úpravě skla, při které je na něj nanesen jemný antireflexní film magnetron a to naprašováním. Sklo je tak zároveň odolnější vůči mechanickému nebo chemickému poškození. Taková úprava odraz světla eliminuje na úroveň nižší než 1%, přesná hodnota závisí na konfiguraci skla a jeho tloušťce. Pohled přes sklo je téměř zcela zbaven zkreslení.

Problém s odleskem a reflexí skla může nastat i ve tmě – tehdy je problematický pohled zevnitř ven. Dochází totiž k zrcadlení interiéru na vnitřní straně skla a z výhledu například na večerní město není nic. Antireflexní sklo našlo své uplatnění také v muzeích, na výstavách a expozicích, v obchodech, automobilových showroomech, restauracích, na kontrolních věžích na letištích, sportovních zařízeních, zoologických zahradách či akváriích.

Hlavní výhodou antireflexního skla Guardian Clarity jsou jeho špičkové optické vlastnosti. Díky nim dosahuje maximální průhlednost a estetické hodnoty. Jeho základní barva je jemná neutrální modrá. U aplikací, které vyžadují, aby sklo mělo i bezpečnostní parametry, Guardian nabízí možnost výběru tepelně zesíleného skla.

www.guardian.com