Partneři sekce:
  • Stavmat
  • Ostendorf - OSMA
  • Českomoravský beton
  • XELLA

Dřevěné dveře dělají teplo domova

Dřevěné dveře dělají teplo domova

Čeká vás výběr interiérových dveří? Zatímco se při zřizování bytu mnohdy velmi často zdržíme na výběru „velkých kusů“, jako je kuchyňská linka, pohovka, postel apod., na interiérové dveře zapomínáme. 

Byt či dům je zařízený a my si najednou říkáme: „A jaké vybereme dveře?“ Nebo je to naopak a dveře si pořizujeme u firmy při stavbě novostavby, tedy v době, kdy nemáme ještě ani tušení, jak si interiér zařídíme, nebo nejsme v té správné zařizovací náladě. Ať tak či onak, výsledek nemusí dopadnout dobře, a to je škoda. Máme totiž skutečně na výběr!

Dřevěné dveře jsou investicí na celý život
Nestárnoucí klasikou v našich interiérech jsou dřevěné dveře. Možná nad nimi v první chvíli mávnete rukou a řeknete si, že si raději schováte peníze na luxusnější závěsy nebo nějaký netradiční doplněk. Investice do masivního dřeva je však investicí na celý život. Dřevěné dveře vynikají mimořádnými vlastnostmi, jež nenajdete u žádného jiného materiálu.

Dřevo je ekologickým materiálem
Mohou se pochlubit vysokou pevností a odolností, a především dlouhou životností. Při správné a šetrné údržbě vám budou interiér krášlit i desítky let a možná i déle. Jediné, co může dřevěné dveře případně ohrozit, jsou povětrnostní podmínky, kvůli nimž je třeba je speciálně ošetřovat. Tento problém však v případě interiérových dveří zcela odpadá. I když si stojíme za tím, že poctivé dřevo stárne do krásy, možná se vám bude po několika letech (ne měsících, ani sezóně!) zdát, že jsou trochu opotřebované. V tom případě je lze bez problémů obrousit a znovu povrchově upravit. Dřevo oceníte i jako čistě přírodní a ekologický materiál, který navíc velmi účinně tepelně a akusticky izolovat.

Každé dřevěné dveře jsou originál
Když pomineme funkční vlastnosti, nezapomínejme ani na jejich mimořádný vzhled. Dřevo jako přírodní materiál vyniká přirozenou originalitou. Každý kus je jedinečný – vyniká unikátní barevností a kresbou.

S dveřmi Czechdoor získáte originální kousek do moderního interiéru
Ač jsou dřevěné dveře typicky považovány za součást rustikálního interiéru, jsou trendem číslo jedna i v moderních bytech a domech. Pokud je váš interiér právě takový, vsaďte na minimalismus dřevěných dveří Czechdoor z produktové řady G. Jednoduché a přitom velmi luxusní dveře jsou typické absencí výplní a vlysů. Velmi originálně působí dveře s horizontálním směrem dřevních vláken.

Výsledný vzhled interiérových dveří ovlivníte i výběrem konkrétní dřeviny. V nabídce Czechdoor naleznete dveře ze smrku sukatého a bezsukatého, borovice sukaté a bezsukaté, olše bezsukaté, buku bezsukatého, modřínu bezsukatého, javoru bezsukatého, dubu sukatého a bezsukatého. Typicky jsou sukaté dřeviny vhodnější do rustikálních interiérů a bezsukaté naopak přispívají k dojmu moderního minimalismu. Nic vám ale nebrání v tom si s interiérovými trendy trochu pohrát. Zkuste si prohlédnout originální stylové kliky na dveře a vytvořit osobitý pár.

I dřevěné dveře se mohou zasouvat do stavebního pouzdra
Pokud jste milovníky nejnovějších trendů, nechte dřevěné dveře zmizet do stavebního pouzdra. Posuvné dveře představují v současné době nejžhavější interiérový trend, jenž dokáže zaujmout svojí mimořádnou elegancí i rafinovaností. Krom toho, že skvěle vypadají, umí ušetřit i mnoho cenného prostoru. Stavební pouzdra jsou v současné době navíc i velmi vychytaná. Umožňují kupříkladu maximální možné využití stěn, v nichž se pouzdra nachází. Lze na ně umístit osvětlení, zásuvky, zavěsit nábytek, zkrátka cokoliv!
Dveře z dřevěného masivu jsou právem považovány za nestárnoucí klasiku. Vsaďte na ně a nikdy nebudete svého rozhodnutí litovat.

ZDROJ: PR článek společnosti MAND CZ, s.r.o.

RubrikyOkna a dveře