Žluté bydlení podél Botiče

Žluté bydlení podél Botiče

V pražské Michli roste nový projekt společnosti Metrostav. Dne 4. února byl slavnostně poklepán základní kámen projektu Pod Tyršovým vrchem za účasti generálního ředitele Metrostav a.s. Pavla Piláta, generálního ředitele Metrostav Development a.s. Petra Pujmana, ředitele divize 2 společnosti Subterra a.s. Petra Kajera, starosty Prahy 4 Pavla Horálka a jednoho z autorů architektonického návrhu projektu Marka Lehmanna.

Stavbu železobetonových monolitických objektů s kombinovaným sloupovým a stěnovým systémem s keramickou vyzdívkou a kontaktním zateplením, zahájila divize 2 společnosti Subterra začátkem července 2009.  „V tuto chvíli jsou dokončené železobetonové stěny 1. podzemního podlaží objektu A, u objektu B se dokončují,“ upřesňuje Martina Huclová, manažerka společnosti Metrostav Development.

Autory architektonického návrhu projektu Pod Tyršovým vrchem jsou architekti Marek Lehmann a Radovan Kovařík. Stavba je rozdělena na dva samostatné domy, propojené zastřešeným chodníkem. Budova A s půdorysem do tvaru písmene L bude pětipodlažní a přilehne k ulici Magistrů. Druhý šestipodlažní objekt B s ní bude zarovnaný podle půdorysu a orientovaný směrem k potoku Botič.

Bytový dům Pod Tyršovým vrchem nabízí 30 bytů v dispozicích 2+kk až 4+kk ve velikostech od 48 do 119 m2 včetně garážových stání ve dvou podzemních podlažích. „Prodej bytů jsme zahájili v červnu 2009 a k dnešnímu dni je prodáno a rezervováno 30% bytů a další jsou poptány, což je na dnešní dobu velmi pozitivní výsledek u projektu, který je ve fázi výstavby,“ říká Petr Pujman, generální ředitel společnosti Metrostav Development.

Termín dokončení stavby je plánován na první čtvrtletí roku 2011.

(red)