Palmer Capital v Úvalech postaví 5000 bytů

Palmer Capital v Úvalech postaví 5000 bytů

Britská investiční společnost Palmer Capital postaví v Úvalech u Prahy 5000 bytů. Prvních 22 bytů začne stavět ještě letos a projekt plánuje dokončit do 20 let. V rozhovoru s ČTK to řekl generální ředitel společnosti Guy Barker. Celkové náklady projektu společnost nezveřejnila. Ve městě žije celkem asi 8000 lidí a podle vedení města nebude po tolika nových bytech poptávka.

„Právě startujeme výstavbu první fáze projektu Úvaly Hostín, jde o 22 bytů. Celý projekt počítá s 5000 novými byty,“ řekl Barker s tím, že půjde o kombinaci bytových a rodinných domů. Podle něj se výrazně zvýšila poptávka a lidé mají zájem hlavně o byty. „Ještě před rokem byla poptávka slabá a jen těžko bychom získávali bankovní financování. Naopak letos jsme už dostali tři kompletní nabídky na bankovní financování tohoto projektu,“ podotkl Barker.
    
Podle místostarosty Úval Vítězslava Pokorného město nechce dál navyšovat počet obyvatel. „My jsme trošku pesimističtí v této záležitosti. Byli bychom rádi, aby se udělala alespoň první etapa, která by byla zhruba pro 1500 obyvatel a uvidíme, jak jim budou stačit síly na dokončení,“ řekl ČTK. Uvedl, že 5000 nových bytů je pro Úvaly příliš. „Původně bylo dohodnuto, že se udělá sídliště pro 3000 obyvatel,“ dodal Pokorný.
    
Kromě bydlení vyroste na 60 hektarech také supermarket, menší obchodní jednotky a další prostory pro občanskou vybavenost. Společnost staví takzvaně na zelené louce, dokončení celé lokality má rozvržené na 20 let. Palmer Capital do projektu v Úvalech vstoupila v roce 2012 díky akvizici nizozemské společnosti Middle Europe Investments.

Zdroj: ČTK

Ilustrační foto: Dano Veselský