/ Byznys /

REHAU slaví v ČR už třicet let!

Zdroj: REHAU

Původem německá skupina REHAU má už dnes pobočky na více než 170 místech na pěti kontinentech. Pobočka v České republice jde od doby svého založení v roce 1992 neustále kupředu.

Jako specialista v oblasti řešení na bázi polymerů, kompetentní partner pro vývoj a výrobu systémů, inovativní nositel nových nápadů a spolehlivý sériový dodavatel má REHAU své místo v mnoha průmyslových oblastech. Čeho REHAU za třicet let svého působení v ČR dosáhlo a kam směřuje dál?

Skupina REHAU byla založena v Německu v roce 1948 a rychle se začala rozvíjet. Od samého začátku se namísto masové produkce levného zboží zaměřila na výrobu náročných systémů a systémových řešení s vlastním know-how.

Největší objem produkce skupiny REHAU je realizován v Evropě, kde se podařilo najít optimální rovnováhu mezi náklady a vysokou výstupní kvalitou, která je podporována širokým technologickým zázemím. Ostatně vysoká spolehlivost a kvalita výrobků REHAU se rychle stala významnou konkurenční výhodou společnosti.

Zdroj: REHAU

Vlastní výrobní závody, ale i centrum pro výzkum a vývoj

Česká společnost REHAU, s.r.o., vznikla v roce 1992, kdy úspěšně zahájila obchodní činnost v oblastech dodávek výrobků REHAU pro stavebnictví a nábytkářský průmysl. Už v roce 1994 začala výrobu produktů pro automobilový průmysl, nejdříve v pronajatých prostorách a od roku 1996 ve vlastním závodě REHAU v Moravské Třebové.

Dnes se REHAU prezentuje na českém trhu dvěma společnostmi REHAU, s.r.o., a REHAU Automotive, s.r.o., které zahrnují obchodní a logistické středisko v Čestlicích, výrobní závody v Moravské Třebové a Jevíčku a montážní a logistické středisko v Mladé Boleslavi.

Společnost každoročně investuje nemalé částky nejen do staveb, strojů a výrobních zařízení, ale také do vývoje a výroby nástrojů a forem podle požadavků zákazníků. Zároveň se může REHAU v České republice opřít o etablovaná vývojová a technologická centra v Čestlicích a Jevíčku.

Zdroj: REHAU

Kvalita a vysoká spolehlivost vždy byla a je konkurenční výhodou REHAU

Společnost REHAU za dobu svého působení dosáhla mnohých úspěchů. Zhotovila vnitřní vybavení pro legendárního „Brouka“ od společnosti VW, vyrobila první plastové okno a o několik desítek let později i první certifikovaný okenní profil pro pasivní domy.

Přivedla na svět revoluční techniku násuvné objímky, s vesmírnou raketou ARIANE poslala do kosmu první silikonové těsnění nebo spustila sériovou výrobu pro první plastové nárazníky, a později i blatníky. Dlouhodobý úspěch společnosti ale netkví jen v dodávání zboží a materiálu, ale především ve významné podpoře zákazníků formou poskytování odborných poradenských služeb.

To dokládá i založení inovačního a školicího stavebního centra v německém Erlangenu. Už v roce 1976 se také na základě iniciativy REHAU otevřel v Německu obor návrhář plastových výrobků.

Své podnikatelské plány REHAU vždy staví na dlouhodobých cílech. Příkladem takového přístupu je spolupráce se Středním odborným učilištěm ve Svitavách, kde byl z iniciativy a za značné materiálové i odborné podpory REHAU zřízen čtyřletý maturitní obor Mechanik plastikářských strojů.

Zdroj: REHAU

Recyklace PVC vede k šetření neobnovitelných zdrojů i úbytku produkce CO2

V současné době je v ČR velkým tématem likvidace plastových oken, které už nedokážou držet krok s moderními trendy. A je to opět právě společnost REHAU, která se této oblasti, na kterou je vyvíjen i silný legislativní tlak, v ČR ujala.

Ostatně má s ní dlouholeté zahraniční zkušenosti. V rámci projektů REWINDOW (recyklace starých oken) a RECYCLINGPVC (odřezky profilů z výroby) se nyní připravuje stavba recyklační linky, která by měla českým výrobcům, prodejcům i montážním firmám v mnohém pomoci.

Více na www.rehau.cz

ZDROJ: PR článek společnosti Rehau