Galerie(4)

Rehau uprostřed šumavské přírody

Podlahové teplovodní vytápění má jednu zajímavou výhodu, která vynikne zejména u rekonstrukcí starších či historických budov. Veškerá technika je ukryta pod podlahou a nejenže není vidět, ale také nikomu a nikde nepřekáží.

Dokonce ani památkářům. Nízkoteplotní topný systém lze v dnešní době považovat za výhru, protože když se správně a chytře reguluje, nenajdete efektivnější a ekonomičtější způsob vytápění jakéhokoliv objektu. Příjemný pocit, který sálavé vytápění vyvolává, nelze popsat, to je třeba si vyzkoušet. Nový apartmánový dům Na Skále, jehož stavba byla právě dokončena, je nejen luxusním bydlením uprostřed šumavské přírody, ale také zajímavou referencí systémů REHAU.

Zdroj: Rehau

Rekonstrukce i novostavba s podlahovým vytápěním

V 80. letech minulého století postavili na kraji Železné Rudy hotel DIX, jehož konstrukce a vybavení odpovídalo tehdejším zvyklostem. To znamená, že by byl v dnešní době nepoužitelný. Navíc byl již delší dobu opuštěný, takže chátral. Do doby, než se soukromý investor rozhodl objekt kompletně zrekonstruovat a vybudovat zde luxusní apartmánový dům.

Návrh rekonstrukce zahrnoval i vybudování nového patra a dokonce i přístavbu s plochou střechou, která je částečně zapuštěná do terénu. Ve „staré budově“ byly zachovány nosné obvodové i vnitřní stěny. Vše ostatní je nové včetně sedlové střechy, která zakryla nově postavené patro. Protože je objekt situován mimo centrum, a ze všech stran jej zakrývá les, majitelé apartmánů se mohou těšit na komfortní klid. Ale nejen to, architektura i vybavení odpovídá nejvyšším standardům.

Zdroj: Rehau

Takže není divu, že pocit útulnosti apartmánů pomáhá vyvolat teplovodní podlahové vytápění REHAU. V tomto případě padla volba na konstrukci se systémovou deskou Varionova 11, jejíž součástí je i polystyrenová izolace (1 cm). Topná voda proudí v potrubí RAUTHERM. Řemeslníci se museli ve staré budově vypořádat s jedním nešvarem, což byl nerovný podklad.

Proto byla na vrstvu betonu nejprve položena polystyrenová deska, která měla za úkol nerovnosti vyrovnat. Konstrukci podlahy ještě bez finální nášlapné vrstvy zakončila anhydritová samonivelační stěrka. K příjemné pohodě apartmánů přispívá také kvalitní izolace objektu, velkoformátová okna s trojitým zasklením a chytrá regulace REHAU NEA SMART 2.0, kterou najdete v každé místnosti.

Zdroj: Rehau

Efektivní regulace umožní ekonomické hospodaření s tepelnou energií u každého apartmánu zvlášť. Termostaty NEA SMART 2.0 jsou napojeny na bytové stanice Meibes, jež hospodaření s vodou řídí. V objektu jsou dva plynové kotle Vaillant, které ohřívají vodu na 75 °C v zimě a 65 °C v létě. Bytová stanice s třícestným ventilem rozděluje vodu dle potřeby, takže do podlahového systému proudí voda pouze o teplotě 30 °C. Při pohledu na objekt seshora nepřekvapí, že bylo v objektu instalováno více než 5 kilometrů potrubí RAUTHERM.

Kromě podlahového vytápění jsou v systému REHAU provedeny rovněž všechny rozvody vody.  Firma Pro Grade s.r.o., která realizaci prováděla, zvolila potrubí RAUTITAN Flex, kvůli snadnější instalaci v členitých prostorách. Proč vlastně REHAU?

„Odpověď je jednoduchá, děláme s těmito systémy přes 30 let a nikdy jsme neměli žádnou reklamaci, takže ani s žádným jiným materiálem nepracujeme. Jsme si jisti kvalitou a spolehlivostí,“ odpověděl nám na dotaz spolumajitel firmy Lukáš Vančák. RAUTITAN Flex je v objektu zastoupen průměry od 20 do 63 mm.

Dodejme, že potrubí RAUTITAN i RAUTHERM je vyrobeno z vysoce kvalitního zesítěného polyetylenu typu PE-Xa s vysokou odolností a pevností.

Zdroj: Rehau

Navíc je potrubí spojováno patentovanou technologií násuvné objímky bez potřeby těsnicích kroužků. Tato technika jednak významně urychluje instalaci, eliminuje na minimum chybu řemeslníka a vyniká spolehlivostí.

Benefitem k tomu je, že tato technologie nemění průřez potrubí ve spoji při lisování objímky a tak nevznikají žádná místa, kde by se mohly usazovat nečistoty a zárodky škodlivých mikroorganismů. Vypadá to jako samozřejmost, ale s potrubím RAUTITAN má uživatel jistotu čisté a zdravé vody, což stojí za pozornost.

Stavba apartmánového domu trvala dva roky a nyní je již v plném provozu. Prakticky všechny apartmány jsou již zadané.

www.rehau.cz

ZDROJ: PR článek společnosti Rehau