O byty v domě Perla Jizery je mimořádný zájem

Zájem o byty v bytovém domě Perla Jizery, jehož stavba se připravuje v horském údolí v Jizerských horách v katastru obce Josefův Důl, překvapil i samotné investory projektu. Za první týden se prodalo pět apartmánů z celkem sedmatřiceti.

„Nepochybovali jsme, že o byty v domě Perla Jizery bude zájem. Ale rychlost, s jakou zájemci na první nabídku bytů reagovali, nás přece jen překvapila,“ říká Maxim Sačok, jednatel a spoluvlastník společnost MTM Invest, která projekt realizuje.

Bytový dům Perla Jizery bude vystavěn v horském údolí na břehu říčky Kamenice, v těsném sousedství stejnojmenného horského hotelu. V současné době projektant se stavebními firmami zvažují změnu stavebních materiálů, aby bylo dosaženo lepších tepelně izolačních vlastností objektu. Souběžně se dokončuje projekt využití tepelných čerpadel k vytápění. „Bereme v úvahu, že ceny energie budou stoupat. Proto chceme postavit dům tak, aby bydlení v něm bylo úspornější,“ říká M. Sačok.

Zvláštností projektu je několik přízemních apartmánů s vlastními vchody a předzahrádkou. „Projednáváme nyní změnu zápisu do katastrální mapy, aby předzahrádky měly vlastní katastrální číslo a staly se součástí soukromě vlastněných bytů. K této změně nás vedl zájem klientů,“ vysvětluje M. Sačok.

Výstavba bytového domu Perla Jizery bude zahájena koncem července, kolaudace a předání bytů vlastníkům je plánováno na prosinec příštího roku.

Zdroj: Rooney & Bennett