Argo Alpha rozšíří nabídku kanceláří třídy A na Praze 6

Argo Alpha rozšíří nabídku kanceláří třídy A na Praze 6

V těchto dnech byla dokončena hrubá stavba první etapy administrativního komplexu Argo na Evropské ulici, v proluce poblíž Koospolu/Citibank. Moderní kancelářský objekt Argo Alpha, který se nachází v „letištním koridoru“ Prahy 6 a jehož výstavba bude dokončena v posledním čtvrtletí roku 2008, buduje developerská společnost PDP - IRES. Nabídne 11 900 m2 kanceláří s vlastní restaurací. Pronájem budovy zajišťují společnosti DTZ a CPB.

Celková kapacita projektu o dvou etapách bude 22 000 m2 prvotřídních administrativních prostor. Díky projektu Argo se nabídka kanceláří třídy A na ulici Evropská zvýší o 17,5 %.

Podle informací mezinárodní poradenské společnosti v oblasti realit DTZ činí celková kapacita kancelářských prostor v Praze 6 téměř 135 000 m2, tj. 6,18 % celkové kapacity kancelářských prostor v celé Praze. Z toho 71,5 % představuje kanceláře třídy A a 28,5 % kanceláře třídy B. V Praze 6 se nachází několik kancelářských lokalit, většinou podél ulice Evropská vedoucí na letiště.

Na Evropské má své sídlo celá řada mezinárodních společností z finančního sektoru, ale také z oblasti informačních a telekomunikačních technologií – například Citibank, Olympus, KONE, Abbott, Uniqa a další. Tento obvod je také významným vzdělávacím a výzkumným centrem; nedaleko stanice metra Dejvická se totiž nalézá České vysoké učení technické.

„Zájem o pronájem kancelářských prostor na Praze 6 je vysoký i proto, že je tato lokalita obydlena bonitními rezidenty. Řada z nich patří k tzv. decision makerům, kteří preferují dokonalou dopravní dostupnost své firmy. A tu právě Argo Alpha zaručuje,“ říká Mária Študencová z DTZ, která zajišťuje pronájem tohoto projektu.

Zdroj: PDP – IRES