Sekyra Group začne příští rok stavět na Rohanském ostrově

Sekyra Group začne příští rok stavět na Rohanském ostrově

Developerská firma Sekyra Group chce v průběhu příštího roku zahájit výstavbu na Rohanském ostrově v Praze. V polovině letošního roku by měla získat územní rozhodnutí. Začnou tak jednání o koupi pozemků od hlavního města Prahy za 1,68 miliardy korun. V rozhovoru s ČTK to řekl ředitel developmentu Sekyra Group Leoš Anderle. Na pomezí Karlína a Libně podle plánu developera do 15 let vznikne nová městská čtvrť za 12 až 15 miliard korun.

Praha v létě roku 2008 rozhodla, že asi 200.000 metrů čtverečních parcel na ostrově prodá Konsorciu Rohan, ve kterém má většinový podíl společnost Sekyra Group. Prodej se ale zatím neuskutečnil. Otázka prodeje pozemků přijde na řadu ve chvíli, kdy konsorcium získá první územní rozhodnutí. Firma nyní podle ředitele platí Praze roční nájemné ve výši 17 milionů korun. Od poloviny roku začne prodej prvních bytů.
    
Rohanský ostrov stejně jako celý Karlín poničila v srpnu 2002 katastrofální povodeň. Území je dodnes zanedbané. V místě mají vzniknout obytné domy, obchody, kanceláře, nábřeží a park. Počítá se s protipovodňovou ochranou.
    
V první fázi vyrostou dvě administrativní budovy a šest domů s 281 byty a stovkami parkovacích míst. Jde o zhruba pětinu plánovaného projektu. Následovat budou další etapy. V oblasti by měly z více než poloviny vzniknout bytové domy, zbytek budou kanceláře. Celkový počet bytů by se měl pohybovat kolem 1200 až 1300.

Zdroj: ČTK

Ilustrační foto: Dano Veselský