ext cam 01 zm.

Rezidence Oliva na pražské Brumlovce má být majákem ulice

Projekt Rezidence Oliva, který právě vyrůstá na pražské Brumlovce, nabízí celkem 72 bytů a 6 obchodních jednotek v osmi nadzemních podlažích a 84 parkovacích míst ve třech podlažích podzemních. Výstavba byla zahájena na počátku letošního roku. Architektem projektu je ateliér A69.

Návrh se snaží podle autorů místo zklidnit a zakotvit do struktury. „Východiskem prostorového kolotoče se stává válcová hmota – jakýsi maják, který udává směr a cíl. Jednotlivé uliční plochy vytváří válcovou hmotu, jsou tečnami k plášti domu, který se snaží definovat těžiště místa. Navrhujeme „synergický“ solitér, bytový dům s obchodním parterem, který uvolňuje místo na druhém pozemku pro samostatnou stavbu provozně nezávislou a funkčně doplňující bytový dům o občanskou stavbu – mateřskou školku,“ uvádí autoři.

Bytový dům je součástí zástavby ulice, školka je součástí nového parku, tak jak je definován územním plánem. Dva solitéry ve složitém místě, každý sám za sebe, ale ve společném symbióze a urbanní a sociální logice. Inspirací je dvojice dnes již neexistujících michelských plynojemů.

Prodej bytů v Rezidenci Oliva byl zahájen letos v dubnu. V tuto chvíli je k prodeji posledních 11 jednotek, přičemž zájemci mají stále na výběr ze všech nabízených dispozic – to znamená od 1+kk po 4+kk.

ext terasa zm.
Všechny byty mají k dispozici balkón nebo terasu | Zdroj: PASSERINVEST GROUP, a.s.

Stavba zahájená začátkem letošního roku rychle pokračuje. V tuto chvíli se dokončuje třetí nadzemní podlaží, hrubá stavba bude hotová na jaře příštího roku. Všechny bytové jednotky mají k dispozici lodžii nebo terasu, sklep a garážové stání, benefitem je také výborná dopravní dostupnost, plná občanská vybavenost v okolí a příjemná lokalita přímo u parku.

V těsném sousedství Rezidence Oliva vyrůstá menší objekt ve stejném architektonickém stylu s názvem Olivka, který po dokončení nabídne prostory pro mateřskou školu, kavárnu a také unikátní model švýcarské železnice. Další informace najdou zájemci na webových stránkách projektu.

red