Galerie(7)

Developerská skupina Topestates představila nový rezidenční projekt Barrandez-vous

Stavba projektu bude zahájena na konci léta, dokončení se plánuje v roce 2023. Celková investice je více než tři čtvrtě miliardy Kč.

Nový bytový projekt vyroste na východním okraji pražského Barrandova mezi ulicemi Kurandové, Kabátové a Borského. Kromě bytů nabídne rezidentům park na setkávání místních, běžeckou trať, venkovní posezení a další místa pro odpočinek nebo dětské hry. Ve dvou nízkopodlažních bytových domech vznikne celkem 169 nadstandardních bytů všech velikostí.

Byty i park

 „Naším cílem bylo vytvořit projekt, který bude na dosah centra Prahy a zároveň poskytne obyvatelům dostatek klidu, zeleně a možností relaxace v novém parku. Pojmenovali jsme jej Barrandez-vous – slovní hříčka odkazuje nejen na samotnou lokalitu, ale i na nově vznikající místo pro sousedská setkávání, místo, kde se budou potkávat rodiny s dětmi,“ popisuje Petr Teplý, spoluzakladatel skupiny Topestates, která je developerem projektu.

Barrandez-vous se skládá ze dvou nízkopodlažních bytových domů. První bytový dům bude mít pět nadzemních podlaží, druhý o jedno podlaží méně. Celkem nabídnou 169 nadstandardních bytů velikostí 1+kk až 4+kk a podzemní garáže.

V přízemí se budou nacházet prostory pro obchody a služby, počítá se i s kavárnou. Domy směrem k ulicím budou rytmizované hrou dvou různě velkých oken. Fasáda bude v kombinaci hladké bílé a šedé omítky, doplněná dřevěným obložením v lodžiích.

Barrandez vous exterier 03
Barrandez vous predzahradka 02
Barrandez vous interier 02
Barrandez vous interier 04

Předzahrádky, terasy a zelené střechy

Oba domy nabídnou orientace místností na různé světové strany i provázanost s parkem, který bude umístěný ve vnitrobloku. Téměř každý byt má prostor pro svou soukromou venkovní relaxaci. Byty v přízemí mají předzahrádky, které se opticky propojují právě s parkem ve vnitrobloku, byty v ustupujících podlažích mají kromě dřevěné terasy i vyčleněnou část zelené střechy.

Rezidenti budou mít v pěší vzdálenosti nedaleký Chuchelský háj nebo přírodní rezervaci Prokopské údolí. Barrandov je zároveň skvěle dostupný jak městskou hromadnou dopravou, tak automobilem.

Rezidenci Barrandez-vous navrhlo architektonické studio Under-Construction, které je autorem řady rodinných domů a objektů k bydlení, ale například i části dostavby Letiště Václava Havla. Návrh parku a zeleně vychází od ateliéru Flera.

Přípravná fáze stavby projektu Barrandez-vous byla již zahájena, stavba pak naplno propukne na konci léta tohoto roku. Dokončení je naplánováno na začátek roku 2023. Oficiální prodej se spustí již v červnu.

TEXT: RED
FOTO: TOPESTATES