Výjimečná rezidenční budova vybavená speciálními výrobky heroal

Výjimečná rezidenční budova vybavená speciálními výrobky heroal

Stavební plocha budovy V Tower v Praze byla vzhledem k okolním bytovým a obchodním budovám omezená, takže bylo možné využít pro tuto novostavbu relativně malou základovou plochu. 

Tato plocha však byla využita zcela optimálně: ve výšce přibližně jedné třetiny z 30 poschodí se budova rozchází do dvou samostatných věží, čímž je zajištěno stále dostatečné místo pro 120 bytů. Takto vytvořený tvar písmene „V“ dodává budově navíc nádech výjimečnosti a urbanistické architektury. Základní myšlenkou je směrem nahoru otevřené písmeno „V“. To představuje symbol otevřenosti, optimismu, štěstí a míru.

Tvar budovy svědčí o výjimečné a urbanistické architektuře. Základní myšlenkou je směrem nahoru otevřené písmeno „V“. To představuje symbol otevřenosti, optimismu, štěstí a míru.

Exkluzivní plášť budovy díky kvalitě heroal „made in Germany“

Pro zdůraznění symboličnosti písmena „V“ byl kladen mimořádný důraz na vysoký stupeň průhlednosti. Toho bylo možné dosáhnout díky 1 700 vysoce kvalitních prvků zvedacího posuvného systému heroal S 77 SL a okenního systému heroal W 72, které jsou zhotoveny pomocí optimalizovaných výrobních metod. A jelikož se zde přitom jednalo o speciální výrobky s ohledem na rozměry a tvary a zároveň bylo nutné splnit vysoké nároky na kvalitu, design a technické detaily, rozhodl se kovovýrobce Sipral a. s. záměrně pro společnost heroal jako dodavatele celého systému: „Ne každý výrobce v našem odvětví je schopen realizovat komplexní projekty a dostát vysokým požadavkům. Proto sázíme záměrně na společnost heroal jako inovativní rodinnou firmu, která nabízí vynikající kvalitu – „made in Germany““, říká Leopold Bareš, předseda představenstva společnosti Sipral a. s.

V Tower, Praha nabízí díky balkonům a terasám vedoucím po obvodu nesrovnatelný výhled na působivé Staré město, Pražský hrad a Vltavu. To zdůrazňují okenní a zvedací posuvné prvky heroal sahající až do výšky stropu.

heroal totiž nabízí vlastní exkluzivní služby v oblasti ohýbání profilů a ohraňování s nejmodernější technologií. Kromě toho zajišťuje vlastní vysoce voděodolná povrchová úprava dlouhodobě vynikající stabilitu barev, uchování lesku a odolnost proti povětrnostním vlivům. U jednotlivých prvků byl kladen důraz na jejich technické vlastnosti: na základě mimořádné konstrukce a výšky budovy byly požadavky na odolnost proti zatížení větrem stanoveny na třídu C3, u vodotěsnosti na třídu 8A.

Každý z těchto 120 apartmánů byl navržen interiérovými architekty zcela individuálně a na míru tak, aby byla optimálně využita obytná plocha. Pozornost byla přitom věnována také technickým funkcím, jako systému ventilace a vytápění – zcela podle nejnovějšího standardu Smart Home.

Dalšími požadavky na okenní a zvedací posuvné prvky byla protihluková ochrana až 39 dB a tepelná izolace maximálně 1,5 W/m2K a také průvzdušnost třídy 4. Pro heroal žádný problém – systémy heroal W 72 a heroal S 77 SL tyto požadavky dokonce překonávají.

www.heroal.com

ZDROJ: PR článek společnosti heroal – Johann Henkenjohann GmbH & Co.KG

RubrikyArchitektura