reSITE 2016: Pátá mezinárodní konference na žhavé téma „Města a migrace“

reSITE 2016: Pátá mezinárodní konference na žhavé téma „Města a migrace“

Ve dnech 16. a 17. června 2016 bude Praha již popáté místem s nejvyšší koncentrací světových špiček z oborů architektury, urbanismu, městského plánování a krajinotvorby. Vizionáři, odborníci, primátoři významných metropolí anebo zástupci mimořádných občanských iniciativ budou v Pražském Foru Karlín nabízet inovativní řešení a cesty, jak se mohou města Evropy a Západu úspěšně a bezbolestně vyrovnat s přílivem nových obyvatel.

Odbornou konferenci doprovodí bohatý program pro nejširší veřejnost v pražském veřejném prostoru. A reSITE opět překlene rozdíl mezi odborníky a běžnými obyvateli: láska k městu a snaha vytvořit z něj lepší místo k životu pro příští generaci je společnou hybnou silou. Vstupenky jsou v prodeji, nejvýhodněji do 15. února.

Každé město vzniká migrací. Do jednoho.
Migraci mezikulturní, mezinárodní, národní, meziměstskou, z periférií do center či v rámci města zažívají všechna města planety. Vždy má vliv na městský prostor. Současná imigrační vlna zasahující Evropu však odhalila propastný rozdíl mezi praktickou zkušeností západoevropských zemí a nových členských států EU s tímto faktem. I proto je Praha pravým místem pro toto velké téma. „Otázka migrace a jejího dopadu na prostor měst je jedna z největších výzev naší generace. Postavíme se jí čelem. reSITE 2016 odpoví jak,“ zve na letošní konferenci zakladatel a ředitel reSITEu, krajinný architekt Martin Barry, a dodává: „Migrace je přirozený proces a zdroj nových příležitostí, nikoli důvod k obavám. Lepší než vnímat budoucnost prizmatem strachu je připravit se na ni a znát úspěšná řešení.“

Města připravená absorbovat změny
Konference se bude zabývat architekturou, městským plánováním, veřejným prostorem a dopravními řešeními, které dokáží úspěšně a udržitelně integrovat nové obyvatele. Jak se na úspěšném řešení budou podílet veřejná politika, developeři, mezilidské vazby, občanské aktivity? Společně s nejprogresivnějšími světovými mysliteli budeme diskutovat, jak mohou design, městské plánování, politika, finance a sdílené hodnoty zvýšit kvalitu života a vytvořit odolnější a konkurenceschopná města.

Prodej vstupenek zahájen, nyní nejvýhodněji
reSITE již spustil registraci pro účastníky konference. Vstupenky jsou k dispozici ve třech cenových kategoriích: pro odborníky, neziskový sektor a zvýhodněné vstupné pro studenty. Do 15. února je pro nejrychlejší spuštěna speciální nabídka 2 vstupenek za cenu jedné a až do 28. února lze uplatnit 15% slevu za včasný nákup.

CO: reSITE 2016 Města a migrace
KDY: 16. -17. června 2016
KDE: Forum Karlín, Pernerova 53, Praha 8, Česká republika,
REGISTRACE: Více informací a registrace zde.

Organizační partner: Institut plánování a rozvoje Hlavního města Prahy