Partneři sekce:

CzechInvest a Středočeský kraj se zaměří na brownfieldy

Zdroj: INSET

Středočeský kraj spolu s agenturou CzechInvest vyberou projekty na využití takzvaných brownfieldů, které budou moci získat podporu z Národního plánu obnovy (NPO). Projekty mohou mít podnikatelské i nepodnikatelské využití.

Před spuštěním výzvy v první polovině roku nastane vytipování těch nejvhodnějších a konzultace s žadateli. O podporu mohou požádat obce a města a hlavním kritériem bude připravenost. Oznámil to Středočeský kraj.

Brownfieldy jsou nevyužité, zanedbané či kontaminované nemovitosti, původně určené pro průmyslovou či zemědělskou činnost. Plánované projekty se mají týkat jejich renovace a nového využití. Podle Národní databáze brownfieldů, kterou spravuje CzechInvest, jsou ve Středočeském kraji zhruba čtyři desítky takových nemovitostí.

„Základním kritériem pro výběr projektů je čas. Projekty musí být zazávazkované do roku 2023 a realizované v roce 2025. V návrhu je také nutné dát důraz na prvky udržitelnosti a energetické účinnosti budov, proto se dohromady s krajem podíváme na potenciální záměry na jejich území a zkonzultujeme je s jednotlivými žadateli,“ upřesnil David Petr, ředitel odboru podnikatelské lokalizace Czechinvestu.

red
RubrikyUrbanismusŠtítky