Studenti vystavují v River City Prague

Studenti vystavují v River City Prague

Výstava studentských prací atelieru Sochařství II VŠUP v Praze pod názvem „Dvakrát nevstoupíš do téže řeky“ byla v úterý 10. 6. zahájena v prostorách River City Prague na Rohanském ostrově v Praze 8.

Nová tvář pražského Karlína s mezinárodně oceněnými administrativními a rezidenčními budovami se stala pro studenty výzvou, jak se vypořádat s netradičním exteriérem. Výsledkem je přehlídka třinácti originálních prací z oblasti figurální tvorby a instalace v interiéru Danube House a exteriérech River City Prague.

Vernisáž výstavy proběhla pod záštitou rektora VŠUP PhDr. Ing. Pavla Lišky a zúčastnili se jí i zástupci společností Europolis a Real Estate Karlín Group, kteří univerzitnímu ateliéru poskytli prostory pro exponáty.

„K umění máme velmi pozitivní vztah a uvítali jsme příležitost skloubit moderní sochařské umění s našimi budovami a prostory,“ říká ředitel společnosti Europolis Petr Urbánek a dodává, „při projektování našich staveb se snažíme nejen o kvalitu a energetickou úspornost, ale klademe důraz také na kvalitní design. Proto spolupráci s mladými umělci vítáme a vidíme v ní přínos nejen pro uměleckou obec, ale zejména pro obyvatele a návštěvníky River City Prague.“
 
Výstava „Dvakrát nevstoupíš do téže řeky” je na Rohanském ostrově k vidění do 29.9.2008.

Zdroj: Crest Communications