Společnost MILT je BIM-Ready (BIM4MFG)
Galerie(6)

Společnost MILT je BIM-Ready (BIM4MFG)

Společnost MILT je předním výrobcem ve stavebním oboru. Vyrábí a realizuje interiérové stavební prvky pro komerční a administrativní budovy, výrobní a logistické objekty, hotelové komplexy a školní budovy. Mezi základní produktové řady patří přestavitelné příčky, prosklené stěny, mobilní stěny ESPERO, akustické stěny SONICO, posuvné příčky, skleněné příčky, mobilní příčky VISIO 85, celoskleněné příčky GLASSTECH, akustické podhledy, dále pak dělicí příčky plné i prosklené, vestavby, vestavky a velíny do hal.

Díky vysoké kvalitě a profesionalitě poskytovaných služeb si společnost MILT vybudovala přední místo na trhu v České republice i na Slovensku. O vysoké kvalitě jejich služeb a produktů svědčí i řada úspěšných realizací například v Německu, Polsku, Rumunsku, Austrálii nebo v Singapuru. Právě ukončená první fáze implementace BIM FOR MANUFACTURING ve společ­nos­ti MILT je managementem společnosti vnímána jako první krok pro upevnění postavení na tradičních trzích a expanze na nové trhy v zahraničí.

Společnost MILT se tak přidala k dalším výrobcům, kteří si uvědomují nutnost použití nových market­ing­ových nástrojů a způsobu komunikace se svými zákaz­ní­ky spolu s blížícím se termínem povinného BIM mandátu pro všechny nadlimitní veřejné zakázky, a hlavně pro zvýšenou poptávku použití BIM metodiky u stále většího okruhu soukromých investorů, kde už dnes je BIM standardem.

Parametrická knihovna

Vytvořená parametrická knihovna prvků v nejroz­šíře­něj­ším BIM projekčním nástroji Autodesk Revit, vyhotovená podle aktuálně diskutovaných standardů, umožní uživatelům jednoduché a rychlé navrhování stavebních prvků z produktového portfolia společnosti MILT bez znalosti konstrukčních detailů těchto systé­mů, s možností široké rozměrové a materiálové variability.

Společnosti MILT pak připravený systém umožní přesnou a rychlou kalkulaci cen pro jednotlivé projekty. Toto je ale jen první krok na cestě k aplikaci principů tolik diskutované PRŮMYSLOVÉ REVOLUCE 4.0 ve společnosti MILT. Společnost CAD Studio v dalších fázích vyvine konfigurátor, který umožní automatizaci přípravy výroby stavebních komponentů z portfolia společnosti tak, aby byly naplněny první kroky k očekávanému zvyšování efektivity při samotné produkci při zachování individuálního přístupu k potřebám jednotlivých zákazníků a unikátní specifi­ka­ci projektů.

A tady je potřeba hledat další důvody proč společnost MILT zvolila firmu CAD Studio jako strategického partnera pro celý tento proces. CAD Studio má odborníky nejen z řad technických konzultantů, kteří působí ve stavebním oboru, ale část z dnes 88členého týmu společnosti tvoří taktéž profesionálové s mnoha­letými zkušenostmi s implementacemi informačních technologií v prostředí strojírenského průmyslu.

A právě tento mezioborový přesah schovaný pod stále více skloňovaným heslem BIM FOR MANUFACTURING je hlavní konkurenční výhodou společnosti CAD Studia v době, kdy se automatizační procesy prosazují nejen ve strojírenství, ale i stavebním odvětví.

Dostupnost

BIM knihovnu produktů společnosti MILT je možné stahovat na portálech www.cadforum.cz, www.bimfo.cz, a samozřejmě také na stránkách výrobce www.milt.cz a také přímo v prostředí BIM aplikace Autodesk Revit, pokud máte nainstalovaný doplněk CADstudio Tools for Revit (Revit Tools).

 

ZDROJ: PR článek společnosti CAD Studio a.s.