Hager partner CCA

Společnost Hager partnerem České ceny za architekturu 2022

Česká cena za architekturu je soutěžní přehlídka, jejímž vyhlašovatelem je Česká komora architektů. Záměrem ČKA pro pořádání této prestižní přehlídky je propagovat kvalitní výsledky práce etablovaných i začínajících architektů směrem k veřejnosti.

Porota každoročně posuzuje přihlášené realizace nejen z hlediska jejich estetické a technické kvality, ale především v souvislostech jejich vzniku, vztahu k okolí a společenskému přínosu. Partnerem České ceny za architekturu pro rok 2022 se stala i společnost Hager.

23. června 2022 se ve Valdštejnské zahradě konal nádherný Nominační večer 7. ročníku České ceny za architekturu, kde komora zveřejnila 29 děl, která mezinárodní porota nominovala do prestižního výběru z 201 přihlášených staveb. Jméno držitele hlavní ceny i ostatních finalistů se veřejnost dozví v listopadu 2022 na slavnostním galavečeru ve Foru Karlín.

Nominační večer se konal pod záštitou předsedy Senátu Parlamentu ČR pana Miloše Vystrčila, který zde také předal svou Cenu předsedy Senátu Parlamentu ČR autorům Janica Šipulová a Martin Sládek z ateliéru CONSEQUENCE FORMA architects za projekt sportovní haly / tělocvičny ZŠ Nový Hrozenkov.

Nesmazatelným zážitkem pro všechny přítomné představovalo speciální ocenění – Pocta ČKA za rok 2021 pro třiaosmdesátiletou první dámu české architektury, paní Evu Jiřičnou. Oceněním za celoživotní dílo vzdává komora hold významným osobnostem z oblasti architektury. Architektka se podle poroty nesmazatelně zapsala do dějin české architektury a svou viditelnou stopu zanechala i v architektuře světové.

Partnerství Hager a České ceny za architekturu

Podpora pro kvalitní architekturu je ze strany společnosti Hager logickým krokem, protože design hraje u společnosti Hager dlouhodobě svou zásadní roli. Hager je předním dodavatelem řešení a systémů pro elektrické instalace v bytových domech i velkých komerčních objektech. Kromě více než šedesátileté tradice a prémiové kvality si společnost Hager vždy zakládala nejen na funkčnosti a bezpečnosti svých výrobků, ale i na jejich vzhledu.

Ať se jedná o rozvaděčové skříně, parapetní kanály a systémy pro ukládání kabeláže, multifunkční kancelářské sloupky nebo dveřní komunikátory, interní tým průmyslových designérů i častá spolupráce s externími designéry a architekty již několikrát přinesla své ovoce v podobě nejrůznějších ocenění, včetně RedDot Award.

Vlajkovou loď designu společnosti Hager ovšem představují vypínače berker, které sbírají designová ocenění a uznání architektů a interiérových designérů po celém světě. Partnerství si pochvaluje také ředitelka Kanceláře České komory architektů Dagmar Mošnerová: „I naše organizace si vybírá partnery mezi prvotřídními firmami, propojení značky Hager a České ceny za architekturu je proto logickým, nenásilným krokem,“ uzavírá Dagmar Mošnerová.

Všechny nominované stavby a jejich fotografie naleznete na webu České ceny
za architekturu https://ceskacenazaarchitekturu.cz/rocniky/2022#nominations

Jméno držitele hlavní ceny i ostatních finalistů se veřejnost dozví v listopadu 2022 na slavnostním galavečeru ve Fóru Karlín nebo na obrazovkách České televize.

hager.cz/vypinac

Komerční informace, zdroj: Hager