Viladom Na stráni v Bělé pod Bezdězem je z bílého Ytongu

BD Dilna 012 1

Bělá pod Bezdězem se stala zajímavou lokalitou pro bydlení díky nedaleké Mladé Boleslavi, která je láká dobře placenou prací ve Škodovce. Na zvýšenou poptávku zareagovala společnost Global Investment s.r.o. a začali v Bělé stavět bytové domy. Jako stavební materiál si kvůli rychlosti a jednoduchosti výstavby zvolili Ytong.

Autorem projektu polyfunkčního domu a viladomu Na Stráni, který je nyní ve fázi dokončené hrubé stavby, je liberecká projekční kancelář ANTA – AG, s.r.o. V domě je kromě 12 bytů i místo pro obchodní jednotku. I tento dům je částečně zapuštěn do svahu, ostatně to napovídá už jeho jméno.

Výškové řešení je navrženo tak, aby z přízemí mezonetových bytů byl volný výstup na terén za domem, tj. v levé části je do svahu zapuštěná obchodní plocha a v pravé části podlaží s garážemi a garsoniérami, včetně spojovacího krčku.

Svislou nosnou obvodovou konstrukci podlaží nad terénem (v celém půdorysu) navrhl projektant z pórobetonových zdících bloků Ytong Statik tloušťky 300 mm, které jsou doplněny středovými příčnými akustickými stěnami z vápenopískových tvárnic Silka tloušťky 300 mm od téhož výrobce. Jednoduché ztracené bednění monolitických konstrukcí tvoří vyztužené nenosné UPA profily z Ytongu, které minimalizují tepelné mosty.

BD Dilna 019

Zdící bloky Ytong Statik dávají konstrukci stavby potřebnou nosnost a pevnost, vápenopískové tvárnice Silka splňují nejen nejvyšší požadavky na únosnost, ale poskytují i dokonalou protihlukovou ochranu. Mají stejného výrobce i složení, jako pórobeton Ytong, ale investorovi dávají do rukou stavební prvky, které vynikají jak únosností, tak i výbornými akustickými vlastnostmi. Navíc umožňují stavět velmi štíhlé konstrukce.

BD Dilna 013

„Byty polyfunkčního domu a viladomu Na Stráni jsou určeny k prodeji a převodu do osobního vlastnictví. Vyjma garsoniér se jedná o byty, které svou polohou a strukturou evokují bydlení v řadovém domě. Budoucí majitelé dostanou k dispozici kvalitní nemovitost s důrazem na moderní a ekonomicky nenáročné bydlení. Kombinace projektu evokujícího řadový rodinný dům s výhodami bydlení v bytovém domě, tzn: žádné starosti se smluvním zabezpečením dodávek elektřiny, vody a tepla. Žádné složité vyběhávání stavebního povolení a následné kolaudace. Vše bude předem zařízeno od investora stavby a budoucí majitelé budou všechny své záležitosti dojednávat pouze a jedině s „provozovatelem“ technologického srdce budovy. Jako samozřejmost bereme rozvody datových a sdělovacích sítí, zabezpečovací – kamerový systém s pasivním přístupem pro nové uživatele bytů. Výše zmíněné, plus dostatek bezpečných parkovacích míst na vlastním pozemku, s přístupem pouze přes monitorovaný vjezd, bude jistě lákadlem pro nové majitele nebo nájemníky.“ říká Ing. Libor Čapek, majitel společnosti Global Investment s.r.o.

RubrikyZděné domy