SRSK 2018 předání titulu hejtmankou

Oceněné novostavby i rekonstrukce soutěže Stavba roku Středočeského kraje 2018

Partneři sekce:

5. ročník soutěže Stavba roku Středočeského kraje 2018 ocenil nejlepší stavby kraje realizované za poslední období, nikoliv jen za poslední rok. Nejvyšší titul i Cenu hejtmanky, kterou paní hejtmanka Pokorná Jermanová osobně předala, získala novostavba mateřské školy Úsměv v Benešově.

Ing. arch. Markéta Svobodová, předsedkyně poroty, hodnotila: „Pokládám za důležité vyzdvihnout, že koncept této soutěže je ojedinělý tím, že předmětem posuzování není pouze samotná architektonická hodnota díla nebo stavebně-technického řešení, ale porota rovněž hodnotí účel a přínos staveb kraji i blízkému okolí. Za porotu mohu konstatovat, že všechny stavby letošního ročníku, ať již s oceněním či bez něj, jsou výraznými stavebními počiny v rámci Středočeského kraje.“

Reportáž Praha TV ze slavnostního předávání cen můžete vidět zde:

https://prahatv.eu/zpravy/stredocesky-kraj/stredocesky-kraj/8395/stredni-cechy-znaji-stavbu-roku

Soutěž se koná za podpory Středočeského kraje, pod záštitou hejtmanky Středočeského kraje Ing. Jaroslavy Pokorné Jermanové a ve spolupráci s Odborem kultury a památkové péče Krajského úřadu Středočeského kraje, pod vedením Mgr. Kateřiny Pešatové. Organizátorem a odborným garantem je Nadace ABF – Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství.

Putovní výstava se všemi přihlášenými stavbami se představuje v kraji, prezentovala se na stavebním veletrhu FOR ARCH v pražských Letňanech, dále bude představena v sídle Nadace architektury a stavitelství na Václavském náměstí v Praze a v budově Krajského úřadu Středočeského kraje.

Přehled oceněných staveb naleznete ZDE.

Hlavním mediálním partnerem je časopis Stavitel, další partneři jsou Český rozhlas Region, Ctidoma.cz, Development News, Stavebnictví, Stavební klub profi, Střechy fasády izolace, Realizace staveb, ASB, dále FOR ARCH a Středočeská vědecká knihovna v Kladně.

ZDROJ: PR článek společnosti Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství