kancelářská budova Ekom Piešťany

DELTA představila na konferenci projekt kancelářské budovy Ekom Piešťany

Letošní 6. ročník odborné mezinárodní konference Udržitelnost v architektuře jež pořádá vydavatelství Eurostav ve spolupráci se Slovenskou radou pro udržitelné budovy se nesl v duchu hesla: Hledání nových cest - Adaptace budov na klimatické změny. Skladba přednášejících byla vskutku rozmanitá. Dorazili speakři z Maďarska, Polska, České republiky, Dánska, Německa, Velké Británie, Rakouska či USA.

Konference byla rozdělena do tří základních bloků: Udržitelný urbanismus, Zdravé vnitřní prostředí a závěrečný blok byl věnován Nejlepším příkladům udržitelné architektury v praxi. V tomto bloku prezentoval Ing. Arch. Adam Cifra projekt třípatrové administrativní budovy pro společnost Ekom ve slovenských Piešťanech, aby odbornému publiku blíže představil projekt kancelářské budovy, jež byla nominována na cenu VISIO 2020.

interiér budovy Ekom Piešťany

Ekom nominován na cenu VISIO2020

Touto cenou jsou oceňovány nejvýznamnější projekty na Slovensku za svůj mimořádný přínos v oblasti udržitelnosti v architektuře a ve výstavbě. Odborná konference vyvrcholila slavnostním večerem, na který připravilo vydavatelství Eurostav vyhlášení nominovaných projektů s oceněním projektu, jež byl odbornou porotou vyhodnocen jako nejpřínosnější stavební projekt trvale udržitelné architektury v roce 2019 na Slovensku.

interiér kanceláře

Ze seznamu nominovaných projektů: administrativní budova Poštová Offices v Žilině, Administrativní budova EKOM v Piešťanech a budovy Twin City Tower v Bratislavě si odnesl hlavní cenu VISIO 2020 projekt Poštová Offices v Žilině. Projekt, jež vznikl rekonstrukcí stávající zastaralé nefunkční budovy.

Slovenská komora architektů vyzvala společnost DELTA, aby sídlo společnosti Ekom přihlásila do soutěže Cena za architekturu 2019 v kategorii Občanské a průmyslové budovy udělovanou každoročně na Slovensku.

interiér kancelářské budovy Ekom Piešťany

Detaily o třípatrové ultra-nízkoenergetické administrativní budově Ekom v Piešťanech a její výjimečnou architekturu si můžete prohlédnout ve videu níže.