Partneři sekce:
  • Českomoravský beton

Modulový podvodní hotel v Polsku

Modulový podvodní hotel v Polsku

Polská společnost Deep Ocean Technology plánuje v polovině tohoto roku začít s výstavbou prototypu podmořského hotelového komplexu. Ten ponese jméno Water Discus a stát bude v polském přímořském městě Gdyně. Podmořské hotely už ve světě existují, tvůrci ale doufají, že se jejich modulový hotel bude díky unikátní konstrukci, funkčnosti a variabilní velikosti stavět i v dalších městech, například v Dubaji.

Hotel Water Diskus se bude skládat ze dvou částí. Jedna část se bude tyčit nad vodní hladinou a bude složená ze čtyř a více propojených disků. Uvnitř bude vestibul s restaurací a další multifunkční kruhové místnosti. Samozřejmě nemůže chybět ani heliport na střeše jednoho z modulů. Druhou část hotelu tvoří jeden velký disk, který je zanořen pod vodní hladinu a obsahuje hotelové pokoje a zasedací místnosti. Díky unikátní konstrukci se tento spodní disk bude umět vynořit nad hladinu a otáčet kolem své osy.

Náklady na výstavbu toho super luxusního hotelu jsou odhadovány asi na devět miliard českých korun. Na okraji města Gdyně vznikne první prototyp, který představí všechny technologie, jen v menším měřítku. Náklady se odhadují na dvě miliardy českých korun, přitom necelou desetinu zaplatí Evropská unie a pravděpodobně přispěje i polský stát. Užitná plocha tohoto prototypu bude okolo tisíce metrů čtverečních. Již nyní se o tento projekt zajímají developeři ze Spojených arabských emirátů, nebo například Malediv.  Je jisté, že se i tento první prototyp stane vyhledávanou turistickou atrakcí a v případě osvědčení se všech důležitých technologií se můžeme dočkat obřích komplexů, které budou složeny  hned z několika takových navzájem provázaných hotelů.

Veronika Benešová
zdroj: http://www.deep-ocean-technology.com

Komentáře