Zehnder Kazeane s moderním designem

Zehnder Kazeane: moderní design nejen v koupelně

Švýcarský výrobce designových radiátorů a systémů řízeného větrání s rekuperací uvádí na trh koupelnový radiátor Zehnder Kazeane s unikátním designem. Designový skvost, oceněný prestižní cenou Red Dot Award 2018, navrhla dvojice návrhářů King & Miranda.

Inovativní konstrukce se šikmými trubkami

Jako by ocelový pás obepínal tento koupelnový radiátor: Zehnder Kazeane přesvědčí moderním designem a smyslem pro praktičnost. Jeho diagonálně uspořádané ploché trubky jsou inspirovány víceúrovňovými architektonickými díly. Originální řešení přináší tradičnímu koupelnovému „žebříku“ zcela novou dynamiku. Navíc je šikmé žebrování provedeno střídavě z obou stran radiátoru. Praktickou výhodou tohoto uspořádání je ještě více prostoru pro ručníky pro každého člena rodiny. Nový typ radiátoru je k dispozici v téměř 50 barevných odstínech, a to ve variantě pro teplovodní nebo kombinované vytápění. Navíc díky neotřelému modernímu designu jej lze využít (a doporučit) v prakticky kterékoli místnosti.

Design by King & Miranda

Perry King a Santiago Miranda založili ateliér King & Miranda Design se sídlem v Miláně již v roce 1975. Jsou aktivní ve všech oblastech designu. Těžištěm jejich práce je Itálie, jejich služeb ale využívají jak individuální, tak i firemní zákazníci z celého světa. Jsou přesvědčeni, že design je důležitou součástí naší kultury a v důsledku toho přistupují k vlastní práci nejen s respektem k technologiím a určitou dávkou pragmatismu s ohledem na účelnost navrhovaného produktu, ale také s ohledem na hodnoty, design a vnější podobu věcí kolem nás vůbec považují za nedílnou součást mnohem širšího kulturního kontextu.

Každý jejich návrh by měl podnítit uživatele k reakci – z funkčního či emočního hlediska. Oba designéři produktu mimořádně věří: „Myslíme si, že Zehnder Kazeane přichází na trh ve správnou dobu – má unikátní vzhled, prvotřídní funkčnost a navíc je dostupný za přijatelnou cenu.“ Dlouhodobě spolupracují s předními výrobci z oblasti vytápění či chlazení. Tito návrháři se již podíleli na vývoji designových radiátorů Zehnder Metropolitan, Zehnder Vitalo, Runtal Cosmopolitan a Runtal Folio, několikrát oceněných za design. S principy a zásadami designérské tvorby Perryho Kinga a Santiaga Mirandy se mohlo více než 120 architektů seznámit na jejich přednášce v roce 2013 v Praze.

Švýcarská kvalita, vysoká variabilita

Nejen, že nový exkluzivní radiátor Zehnder Kazeane má inovativní design, ale rovněž vynikající kvalitu provedení, funkčnost a pestrou nabídku rozměrů a barev. Je k dodání v šířce 50, 60 cm, celkem osmi různých výškách od 100 do 190 cm a v téměř 50 barevných odstínech Zehnder, díky čemuž se přizpůsobí téměř každé koupelně. Dokonale hladký povrch bez viditelných svárů, lakovaný ve dvou vrstvách, má vysokou odolnost proti korozi, mechanickému poškození a dlouhou životnost, podtrženou 5-letou zárukou. Je vhodný pro teplovodní, elektrické a kombinované vytápění. Díky možnosti vnějšího i středového připojení s roztečí 50 mm může být flexibilně instalován na teplovodní soustavu v novostavbě i při rekonstrukci. Nalezne místo kdekoliv v bytě, nejen v koupelně.

Elektrická topná tělesa

K dispozici rovněž elektrické provedení radiátorů Zehnder Kazeane s vestavěnou moderní elektrickou topnou tyčí RACY. Vhodné zejména pro koupelny ve stavbách s nízkou spotřebou energie, kde se teplovodní vytápění nevyplatí. Díky regulaci vytápění s možností nastavení individuálního programu a detektoru otevřeného okna, zajistí radiátor mimo tepelné pohody také energeticky úsporný provoz. Samozřejmostí je, že elektrické radiátory Zehnder Kazeane, stejně jako ostatní elektrická topná tělesa Zehnder, splňují požadavky na EcoDesign elektrických topidel, platné od 1.1.2018.

Od partnerů ASB

Cena za design 2018 „Red Dot“

V roce 2018 designéři a výrobci z 59 zemí předložili více než 6 300 objektů do soutěže Red Dot. Mezinárodně uznávané ocenění kvality uděluje expertní skupina pouze produktům, které ji přesvědčí inovativností, funkčností, ergonomií, životností a samozřejmě vysokou kvalitou designu. A právě designový radiátor Zehnder Kazeane se stal jedním z produktů, který byl oceněn cenou za design 2018 „Red Dot Winner“.

 

Další informace získáte zde
nebo kontaktujte: M: +420 735 174 074 • info@zehnder.czwww.zehnder.cz 

Ing. Jiří Štekr
Vedoucí zastoupení pro ČR a SR
M +420 733 73 70 70, jiri.stekr@zehndergroup.com

ZDROJ: PR článek společnosti Zehnder Group Czech Republic s.r.o.

{R1}