Zdravý design zdraví

Zdravý design zdraví

V pražském obchodním centru Chodov najdete obchod, který ocení nejen jedinci s nesnášenlivostí laktózy nebo lepku, ale všichni, kterým není lhostejný zdravý životní styl. V interiéru zvolily architektky ze studia I+D Design výrazné barvy a prvky, které můžou lehce evokovat zelinářský stánek na farmářském trhu.

Design prodejny Bio fresh food podtrhuje ideu prodávaného sortimentu čerstvých organických produktů. Architektky Ivana Hubená a Dana Vostřáková se rozhodly pojmout interiér obchodu v kombinaci jasně zelené a oranžové. Povedlo se jim tak navodit správnou „fresh“ atmosféru.

Prodejna Bio Fresh Food

Celkové řešení koresponduje s cílem poskytnout zákazníkům zdravé přírodní produkty i díky použití masivního dřeva na obložení prodejních pultů. Bedýnky na stěnách, které architektky zvolily místo klasických regálů, jsou s farmářskými produkty úzce spjaty, v jednoduchém pojetí a nepřehnaném kontrastu s ostatními komponenty interiéru však tyto mírně rustikální prvky nepůsobí křečovitě ani prvoplánově.

Rustikálně minimalistické

Pro investora i architekta je bezesporu největším zadostiučiněním, ocení-li jejich snažení jedinci, pro které byl projekt koncipován. „Čistý a svěží design, velké lednice, dávkovače superfoods, produkty v raw kvalitě, široký sortiment gluten free i bezlaktózových výrobků. Sama jsem byla překvapená, co všechno se dá v obchodě zakoupit, protože z venku vypadá prodejna minimalisticky. Neodešla jsem s prázdnou a trochu se bojím, že se ze mne stane štamgast tohoto povedeného konceptu.“ říká Kristýna Klímová, odbornice na bezlepkovou stravu.

Prodejna Bio Fresh Food

Prodejna Bio Fresh Food

Místo: OC Chodov, Praha
Architekt: I+D Design Ivana Hubená, Dana Vostřáková
Investor: Bio Fresh Food
Projekt: 2015
Realizace: 2015

Prodejna Bio Fresh Food

Zdroj: I+D Design, Bio Fresh Food, Zdravá Bezlepkárna

TEXT: TEREZA JANIŠOVÁ
FOTO: I+D DESIGN, BIO FRESH FOOD

Článek byl uveřejněn v časopisu ASB 05/2016.