Trendem jsou nábytkové fólie inspirované přírodou
Galerie(5)

Trendem jsou nábytkové fólie inspirované přírodou

Společnost RENOLIT na mezinárodním nábytkářském veletrhu ZOW 2012 s velkým úspěchem představila novou kolekci fólií pro povrchovou úpravu nábytku. Přiznaná struktura dřeva příjemná na dotek a přírodní design – to jsou nejžhavější novinky a inspirace pro nadcházející období.

Horké tipy sezony

Designéři na veletrhu ZOW, který každý rok přináší trendy v oblasti nábytkového průmyslu, ohlásili návrat k přírodě a přírodním materiálům. Jejich nadčasovým vzhledem se inspirovali i designéři RENOLIT DESIGN. Představený koncept dekorů a struktur ražeb fólií je dostupný už i na našem trhu.

Na veletrhu ZOW 2012 se návštěvníci tradičně zajímali o fólie s dekory dřeva. V tomto směru společnost RENOLIT představila jedinečné fólie s drsnou strukturou ražeb Cross Cut nebo Saw Cut, které přinášejí autentickou texturu řezaného dříví. Zážitek z doteku přináší hlavně struktura ražby Saw Cut, která díky spojení hlubokých pórů s nerovnoměrně rozmístěnými stopami po zubech pily evokuje čerstvě nařezané dřevo.

Autentické dekory

Žhavá novinka, která vyzdvihla oblíbený dekor dubu na novou úroveň, je fólie Trojan PA, která připomíná tradiční kresbu dubu v průřezu s elegantním lineárním průběhem letokruhů. Nový povrch Woodtouch je natolik sugestivní, že je na dotek nerozeznatelný od skutečného broušeného dřeva.

V popředí zájmu byla i fólie Dark Okasha Realistic Pore, barvou i kresbou dekoru velmi podobná oblíbené Wenge Realistic Pore. Pro provedení Okasha je typické spojení ražeb jasanu a dubu. Díky výrazné kresbě letokruhů působí dojmem přírodního pórovitého dřeva. Flexibilita vyhledávané fólie Okasha umožňuje její použití jako podkladní vrstvy, kterou lze následně barvit širokou škálou barev. Mezi nejžádanější tradičně patřila i oblíbená fólie Lancelot C.

Své příznivce si našly i fólie s dekory ořechu Pacific A a Pacific B a také nedávno etablovaný dekor jilmu. Jeho provedení pod názvem Swiss Elm se v současnosti nabízí v pěti různých variantách, dokonce i jako fólie s vysoce lesklým povrchem. Kvalitu moderních dřevěných dekorů podtrhuje i nová proužkovaná struktura ražby Natinga, jejíž jemná skladba matných a lesklých pórů zdůrazňuje hodnotnost moderních dřevodekorů.

Nevšední dekory s moderním designem

Aktuálním módním trendem i v oblasti interiérového designu jsou nepravidelné pruhy a geometrické tvary. Nový vzor Cobra zaujme nevšední kombinací barevného spektra složeného z odstínů modré, béžové a zelené. Trojkombinace kontrastních dekorů je nepřehlédnutelným prvkem, který však navozuje příjemnou atmosféru. Vynikne nejen v kuchyni či obývacím pokoji. Vynikne nejen v kuchyni či obývacím pokoji, ale i při estetickém ztvárnění obchodních prostorů.

Horkou novinkou je také vzor Moulins, který evokuje drsnou strukturu betonu s jemně přiznanými otisky kostek. V kombinaci s odvážnými barvami, jako je tlumená bílá, borůvková nebo tmavě modrá, vytváří nevšední estetický efekt.

Více informací získáte na www.renolit.com/design.