Škála kalitelných lakovaných skel AGC v zářivém lesku i sametovém matu

Škála kalitelných lakovaných skel AGC v zářivém lesku i sametovém matu

Snadná údržba, vysoká odolnost, barevná stabilita proti UV záření a trendy barvy –  vlastnosti, které v sobě skrývá skleněný obklad. Škála lakovaných skel díky tepelnému tvrzení odolá tepelným šokům (u krbů, kuchyňských pracovních ploch), je vhodná do vlhkých prostor (koupelny, wellness a fitness centra) a veřejných prostor (obklady výtahových šachet, komunikační koridory).

Skleněný obklad si zachovává svůj vzhled po dlouhou řadu let, umožňuje vytvářet velké plochy beze spár a zároveň splňuje požadavky na design. Lesklý vzhled skla Lacobel T a matný povrch skla Matelac T vyzývá k neomezené kreativitě.

Zářivý lesk a odolnost

Lacobel T je od roku 2014 nabízen v 15 moderních barvách a představuje výjimečný sklářský výrobek, který dokáže pozvednout každé prostředí. A co víc, jedná se o sklo, které je pevné, bezpečné a odolné vůči vysokým teplotám, tepelným šokům a UV záření, a tudíž vhodné pro vnitřní i venkovní použití. Řezání a tepelné opracování přímo u zpracovatele umožňuje zpracovatelům flexibilitu při řízení výrobních linek a rychlou reakci na požadavky trhu.

První kalitelná lakovaná skla uvedená v klasických barvách – bílé, černé a šedé – byla rozšířena o paletu 11 nových barev odpovídajících současným trendům, jako je Mustard Yellow, Petrol Green, Royal Blue nebo Oyster White, abychom uvedli alespoň některé z nich. Architektům a designérům umožní vyšší flexibilitu v oblasti designu.

AGC kombinuje bezpečnost a módní odstíny

Tvrzené sklo Lacobel T je lakované bezpečnostní sklo, odolávající vysokým teplotám, tepelným šokům a UV záření. Proto u tohoto sklářského výrobku architekti, designéři a dodavatelé fasád oceňují možnost použití v náročném prostředí, ať už v interiéru či exteriéru. S výběrem z 15 módních barev jsou možnosti nekonečné: stolní desky, krby, veřejné toalety, obchodní budovy nebo obklady fasád včetně parapetů a mnoho dalšího.

Výrobní proces AGC zajišťuje rovnoměrné nanesení laku, dodává sklu jednotný a jedinečný vzhled a zajišťuje i snadnou instalaci a údržbu.

Matné dvojče Matelac T

Pro doplnění stávající barevné škály Lacobel T a v souladu s aktuálními trendy směřujícími k hebkým a matným povrchovým úpravám nabízí společnost AGC škálu svých jedinečných kalitelných lakovaných skel se saténovou povrchovou úpravou Matelac T, který představuje zcela nové spektrum současných možností designu, a přitom nabízí stejné výhody a vlastnosti jako sklo Lacobel T.

Matelac T je ploché sklo float na jedné straně matované kyselinou a na straně druhé pokryté vysoce kvalitním lakem, určené k tepelnému opracování. Představuje první lakované sklo se saténovou povrchovou úpravou, které lze ve zpracovatelském závodě ihned řezat a tepelně opracovávat. Po tepelném opracování je Matelac T odolný vůči vlhkosti, poškrábání, vysokým teplotám a UV záření. Matelac T je k dispozici ve stejné standardní škále 15 moderních barev jako Lacobel T, nabízí architektům a designérům ještě více kreativních možností pohrát si s kontrasty a perspektivami a je velmi zajímavým doplňkem již kompletního portfolia dekorativních skel AGC.

Matelac T rozšířil rozsáhlé portfolio produktů AGC certifikovaných Cradle to Cradle CertifiedTM, kam již patří Lacobel, Lacobel T, Matelac, Mirox a Matelux, a architekti a projektanti tak mohou těžit ze stále rostoucího výběru ekologicky šetrných řešení. Použití certifikovaných výrobků umožňuje architektům, designérům a zpracovatelům zlepšit hodnocení svých projektů pro mezinárodní certifikaci LEED.

Nová paleta barev lakovaných skel společnosti AGC čtěte více.

ZDROJ: PR společnosti AGC Flat Glass Czech a.s.
FOTO: ©AGC Glass Europe

RubrikyInteriérový designŠtítky