OÁZA MODERNÍHO DESIGNU V CENTRU LIBERCE

OÁZA MODERNÍHO DESIGNU V CENTRU LIBERCE

Špičkoví profesionální architekti a designéři spojili v Grand Hotelu Imperial v Liberci své síly a dali dohromady unikátní projekt: OJEDINĚLOU KOLEKCI DESIGNOVÝCH POKOJŮ pod jednou střechou.

Na začátku byla vize – tu měl liberecký hoteliér Lukáš Pytloun, sám častý návštěvník hotelů po celém světě od Londýna a New Yorku přes Dubaj až po Šanghaj. Současný vzhled hotelu je výsledkem důkladně promyšlené a naplánované rekonstrukce, jejímž záměrem bylo nabídnout hostům to nejlepší ze současného interiérového designu a představit hotel v podobě a s vybavením pro 21. století s jeho estetickými i technologickými nároky i vymoženostmi.

Narozdíl od typického designového showroomu si v hotelu můžete na vlastní kůži vyzkoušet, jak se v designovém prostředí bydlí, jak se v něm usíná a probouzí. Zároveň hotel nabízí možnost vyzkoušet si a zažít, jak fungují tzv. chytré technologie sloužící k ovládání osobního mikroprostoru.

Lobby podle návrhu studia VRTIŠKA • ŽÁK
Jedna z estetických teorií říká, že to, co není užitečné či chcete-li praktické, nemůže být skutečně krásné. Vlajková loď hotelové sítě Pytloun, designový Grand Hotel Imperial je ve všech ohledech ukázkou místa, kde se estetická hodnota snoubí s vysoce praktickým využitím. Ve třetím plánu tedy zároveň slouží jako hluboký zdroj inspirace pro všechny, kdo mají zájem svou vlastní domácnost zařídit v moderním duchu a v souladu se šetrným využitím zdrojů.


Všechny veřejné prostory, tedy lobby, restaurace a kavárna, zasedací a konferenční sály nebo chodby a schodiště pocházejí z dílny renomovaného studia VRTIŠKA • ŽÁK. Ti jsou také autory kompletních dvou řad pokojů Superior a Superior Deluxe, unikátní designové pokoje pak byly navrženy dalšími předními, nejen českými architekty na míru právě pro tento projekt.

Pokoj Kompozice 319 od Nikoly Filipové

Designéři a studia si zvolili vlastní téma a na jejich základě vytvořili v každém z pokojů svébytný mikrosvět. Některé z nich svým stylem vybízejí k romantickým pobytům, jiné nabízejí umělecké či literární odkazy, další akcentují hravost a radost ze života.

Pokoj s názvem Kompozice 319 vychází z obrazu Pieta Mondriana, pokoj Simple Pleasure zase nabízí na stěnách i na stropě úryvky ze slavných literárních děl v různých jazycích. Pokoj On the Roof dovednou kompozicí prvků evokuje dojem, že se nachází na střeše hotelu, pokoji #UAXdesign pak dominuje stěna plná hravých obrázků a hesel.

Pokoj Simple Pleasure od Vita Janečky
Část pokojů svým designem opěvuje genia loci Liberce a jeho okolí. Například v pokoji Kráska severu budete spát přímo pod Ještědským hřebenem, který tvoří čelo postele. To je nasvíceno LED pásky, jejichž barvu si můžete sami nastavovat a tím zcela měnit atmosféru celého pokoje. To je ostatně možnost, která je k dispozici ve většině pokojů. Velká část architektů, kteří se na projektu podíleli, je členy sdružení Czech Deco Team, stejně tak jako řada dodavatelů vybavení pokojů.

Zdroj: PR článek společnosti Pytloun Hotels