Nová paleta barev lakovaných skel ukazuje cestu budoucího vývoje v oblasti designu
Galerie(5)

Nová paleta barev lakovaných skel ukazuje cestu budoucího vývoje v oblasti designu

Skla Lacobel a Matelac lze použít na stěny, posuvné dveře a nábytek, který si zachová svůj originální vzhled po celé dlouhé roky. Průmyslová technologie používaná pro aplikaci laku na zadní stranu skla jej činí daleko odolnějším vůči poškrábání a dává mu jednotný a trvalý vzhled. Navíc jsou obě skla, Lacobel i Matelac, šetrná k životnímu prostředí, protože neobsahují žádné těžké kovy nebo škodlivé chemikálie.

Vyvážená škála v LESKU a MATU

Lacobel je sklo na jedné straně opatřené lakem, zatímco Matelac má na jedné straně lak a druhá strana je matovaná. Dohromady nabízejí nekonečně rozmanité designové možnosti. Zmíněná dvojí škála s názvem Lacobel a Matelac 2020 obsahuje 20 módních odstínů v každém z obou provedení. Barvy byly pečlivě vybrány ve spolupráci s předními odborníky  v oblasti designu a jsou předurčeny k tomu, aby udávaly směr minimálně do roku 2020. Dovolují střídání matných a lesklých efektů někdy tón v tónu (14 stejných odstínů), jindy ve vzájemném kontrastu.

Škála 2020 byla navržena výhradně pro interiérové aplikace a propůjčí jak nábytku, tak i obkladu stěn sofistikovaný nádech. Pro exteriéry doporučujeme škály tepelně tvrzených skel Lacobel T a Matelac T.

Tři linie, které splní veškeré požadavky

Skla jsou k dispozici ve třech barevných liniích: Classics, Trendies a Exclusives. Linie Classics obsahuje nadčasové barvy, například White Soft a Black Classic. Linie Trendies zase představuje přírodní tóny, které jsou nyní módní, včetně odstínů typu Green Soft, Green Sage a Red Terracotta. A nakonec linie Exclusives tvořená stříbřitými, metalickými nebo jemně třpytivými barevnými odstíny, které nabízí výhradně AGC. Nejnovějším přírůstkem této linie jsou Lacobel Copper Metal a Lacobel Brown Starlight, které perfektně doplňuje Matelac Brown Walnut. Lacobel a Matelac lze úspěšně kombinovat s nejrůznějšími materiály jako je dřevo, kámen nebo kov.

MyColour by Lacobel and Matelac* – barva šitá na míru vašemu projektu

Omezuje vás výběr ze standardních barev a zároveň trváte na vysoké kvalitě průmyslově vyráběného výrobku? Chcete svému klientovi nabídnout unikátní řešení přesně pro jeho interiér? AGC nabízí rovněž exkluzivní službu – „MyColour by Lacobel and Matelac“ – ta umožňuje architektům, designérům a výrobcům nábytku získat individuální barevné odstíny na objednávku v objemu minimálně 200 m2. Mohou tak vytvářet obklady stěn nebo nábytek jedinečného barevného odstínu, který se perfektně hodí pro jejich koncepci nebo určitou značku. Pro podrobné informace kontaktujte zástupce AGC.

* tato služba není k dispozici pro průsvitné nebo metalické barvy

Čím je škála skel Lacobel a Matelac tak výjimečná? Co to pro vás znamená?
Odolný materiál
  • Vaše stěny, posuvné dveře a nábytek si zachovají svůj originální vzhled po dlouhou řadu let.
Vysoce kvalitní lak nanášený na sklo průmyslovou technologií
  • Výrobní proces AGC je zárukou jednotného a zářivého (Lacobel) nebo matného (Matelac) vzhledu a dokonalé přilnavosti laku ke sklu.
  • Používané laky jsou šetrné k životnímu prostředí. Nepoškozují kvalitu vnitřního ovzduší, protože emitují jen zanedbatelné množství těkavých organických látek (VOC) a formaldehydu.
Každá škála obsahuje 20 módních odstínů
  • Nekonečné možnosti pro lesklý nebo matný design.
Snadná montáž – rychlá a čistá aplikace; rekonstrukce bez bourání
  • Lacobel a Matelac se v případě nábytkářských aplikací a obkladů stěn instalují stejným způsobem jako zrcadla. Montážní pokyny naleznete na www.yourglass.com.
Oba typy skel mohou být opatřeny fólií SAFE (+)
  • Fólie poskytuje zvýšenou bezpečnost v případě rozbití skla. Navíc chrání lak před poškozením a vlhkým prostředím.

Zaujala vás tato skla? Chcete se dozvědět více o dalších typech skel, možnostech zpracování, zjistit technické parametry či získat návody k instalaci? Navštivte produktové stránky společnosti AGC www.YourGlass.com

ZDROJ: PR článek společnosti AGC Flat Glass Czech a.s.
FOTO: ©AGC Glass Europe