Nová paleta barev lakovaných skel ukazuje cestu budoucího vývoje v oblasti designu

Nová paleta barev lakovaných skel ukazuje cestu budoucího vývoje v oblasti designu

Skla Lacobel a Matelac lze použít na stěny, posuvné dveře a nábytek, který si zachová svůj originální vzhled po celé dlouhé roky. Průmyslová technologie používaná pro aplikaci laku na zadní stranu skla jej činí daleko odolnějším vůči poškrábání a dává mu jednotný a trvalý vzhled. Navíc jsou obě skla, Lacobel i Matelac, šetrná k životnímu prostředí, protože neobsahují žádné těžké kovy nebo škodlivé chemikálie.

Vyvážená škála v LESKU a MATU

Lacobel je sklo na jedné straně opatřené lakem, zatímco Matelac má na jedné straně lak a druhá strana je matovaná. Dohromady nabízejí nekonečně rozmanité designové možnosti. Zmíněná dvojí škála s názvem Lacobel a Matelac 2020 obsahuje 20 módních odstínů v každém z obou provedení. Barvy byly pečlivě vybrány ve spolupráci s předními odborníky  v oblasti designu a jsou předurčeny k tomu, aby udávaly směr minimálně do roku 2020. Dovolují střídání matných a lesklých efektů někdy tón v tónu (14 stejných odstínů), jindy ve vzájemném kontrastu.

Škála 2020 byla navržena výhradně pro interiérové aplikace a propůjčí jak nábytku, tak i obkladu stěn sofistikovaný nádech. Pro exteriéry doporučujeme škály tepelně tvrzených skel Lacobel T a Matelac T.

Tři linie, které splní veškeré požadavky

Skla jsou k dispozici ve třech barevných liniích: Classics, Trendies a Exclusives. Linie Classics obsahuje nadčasové barvy, například White Soft a Black Classic. Linie Trendies zase představuje přírodní tóny, které jsou nyní módní, včetně odstínů typu Green Soft, Green Sage a Red Terracotta. A nakonec linie Exclusives tvořená stříbřitými, metalickými nebo jemně třpytivými barevnými odstíny, které nabízí výhradně AGC. Nejnovějším přírůstkem této linie jsou Lacobel Copper Metal a Lacobel Brown Starlight, které perfektně doplňuje Matelac Brown Walnut. Lacobel a Matelac lze úspěšně kombinovat s nejrůznějšími materiály jako je dřevo, kámen nebo kov.

MyColour by Lacobel and Matelac* – barva šitá na míru vašemu projektu

Omezuje vás výběr ze standardních barev a zároveň trváte na vysoké kvalitě průmyslově vyráběného výrobku? Chcete svému klientovi nabídnout unikátní řešení přesně pro jeho interiér? AGC nabízí rovněž exkluzivní službu – „MyColour by Lacobel and Matelac“ – ta umožňuje architektům, designérům a výrobcům nábytku získat individuální barevné odstíny na objednávku v objemu minimálně 200 m2. Mohou tak vytvářet obklady stěn nebo nábytek jedinečného barevného odstínu, který se perfektně hodí pro jejich koncepci nebo určitou značku. Pro podrobné informace kontaktujte zástupce AGC.

Od partnerů ASB

* tato služba není k dispozici pro průsvitné nebo metalické barvy

Čím je škála skel Lacobel a Matelac tak výjimečná?Co to pro vás znamená?
Odolný materiál
  • Vaše stěny, posuvné dveře a nábytek si zachovají svůj originální vzhled po dlouhou řadu let.
Vysoce kvalitní lak nanášený na sklo průmyslovou technologií
  • Výrobní proces AGC je zárukou jednotného a zářivého (Lacobel) nebo matného (Matelac) vzhledu a dokonalé přilnavosti laku ke sklu.
  • Používané laky jsou šetrné k životnímu prostředí. Nepoškozují kvalitu vnitřního ovzduší, protože emitují jen zanedbatelné množství těkavých organických látek (VOC) a formaldehydu.
Každá škála obsahuje 20 módních odstínů
  • Nekonečné možnosti pro lesklý nebo matný design.
Snadná montáž – rychlá a čistá aplikace; rekonstrukce bez bourání
  • Lacobel a Matelac se v případě nábytkářských aplikací a obkladů stěn instalují stejným způsobem jako zrcadla. Montážní pokyny naleznete na www.yourglass.com.
Oba typy skel mohou být opatřeny fólií SAFE (+)
  • Fólie poskytuje zvýšenou bezpečnost v případě rozbití skla. Navíc chrání lak před poškozením a vlhkým prostředím.

Zaujala vás tato skla? Chcete se dozvědět více o dalších typech skel, možnostech zpracování, zjistit technické parametry či získat návody k instalaci? Navštivte produktové stránky společnosti AGC www.YourGlass.com

ZDROJ: PR článek společnosti AGC Flat Glass Czech a.s.
FOTO: ©AGC Glass Europe

RubrikyInteriérový designŠtítky