Nechť kuchyně perlí. Pozornost si získává elegance a praktičnost v jednom
Galerie(9)

Nechť kuchyně perlí. Pozornost si získává elegance a praktičnost v jednom

Řeč je o GROHE Blue. Systému, jehož uvedením si značka vytkla nejen cíl pomoci globální ekologii snížením spotřeby PET lahví, ale také zásadním způsobem zjednodušit přístup ke kvalitní osvěžující perlivé vodě. Naplnění vize umožňuje kombinace hned tří technologií, kdy připravovaná voda je nejprve změkčena a filtrována pětistupňovým filtrem, následně vychlazena na 5–10 °C a nakonec obohacena o CO2. Zcela unikátní je právě kombinace všech tří technologií v jednom zařízení a na jednom místě, navíc v elegantním těle hned několika modelů dřezových baterií.

Srdcem celého systému je designový chladič, který zabírá jen 20 cm na šířku a 50 cm na hloubku. Díky svým rozměrům jej lze umístit i do spodní kuchyňské skříňky, která v návrhu s tímto systémem nepočítala. Přímo v chladiči jsou umístěné jediné dva výměnné prvky celého systému.

Prvním je zajímavý pětistupňový filtr, který vodu nejen změkčuje, ale také zbavuje veškerých nežádoucích látek jako jsou případné organické nečistoty, pesticidy nebo i všudypřítomný chlór. Právě díky intenzivní filtraci s přehledem zvítězila běžná kohoutková voda upravená systémem Blue v testování chuti v konkurenci prémiových balených vod uspořádaném na vzorku 470 respondentů. Vedle standardního filtru zajišťujícího čistotu a chuť připravované vody je k dispozici také speciální magneziový filtr, který navíc vodu obohacuje o hořčík a v každém litru ho tak najdeme 35 mg, což přibližně odpovídá obsahu ve čtyřech čerstvých jablkách.


„Přestože dřezové baterie jsou v našem oboru spíše doplňkovým sortimentem, nedovedu si představit, že bychom do svého portfolia systém GROHE Blue nezařadili. Z mého pohledu se jedná v současné době o nejlepší řešení svého druhu vůbec a je příjemné vidět, že to stejně vnímají i naši klienti a partneři z řad architektů a designérů,“ dodává Jiří Drahota z koupelnového studia Perfecto design.

Novinkou letošního roku v systému GROHE Blue je inovovaný model baterie s výsuvnou sprškou hned v několika provedeních. Jako většina modelů této značky jsou i tyto baterie k dispozici v chromové povrchové úpravě vysokého lesku nebo vysoce odolné nerezové oceli SuperSteel.

ZDROJ: PR článek společnosti Perfecto Design, s.ro.