Koupelnové vybavení Tonne v nejvyšší věži světa

Koupelnové vybavení Tonne v nejvyšší věži světa

Dne 4. ledna 2010 byl v Dubaji ve Spojených arabských emirátech slavnostně otevřen nejvyšší mrakodrap světa (828 m). Burdž Dubaj byl během slavnostního ceremoniálu přejmenován na Burdž Chalífa neboli Chalífovu věž. Věž je dílem projektové společnosti Emaar Properties. Jeho koupelny jsou vybaveny zařízením německé společnosti Duravit.

Tento výrobce, který má své sídlo v Hornbergu ve Schwarzwaldu, se v posledních dvaceti letech explicitně věnoval strategii designu a ve spolupráci s renomovanými designérmi, jako jsou Philippe Starck, Sieger Design nebo Lord Norman Foster, vyvinul koupelnové a wellnes produkty, které vynikají nejen designem, ale i dobrým poměrem mezi kvalitou a cenou. „Nabízíme koupelnový design od džínsů až po smoking,“ říká Franz Kook, předseda představenstva společnosti Duravit.

Součástí vybavení dubajského mrakodrapu je i skříňka pod umyvadlo Tonne ze série Starck 1, kterou navrhl Philippe Starck pro Duravit již v roce 1994. Postupně se stala nejprodávanějším kusem nábytku od společnosti Duravit a nyní je i součástí vybavení luxusního mrakodrapu.

„Duravit dodal do Dubaje více než 1 000 skříněk Tonne a k tomu navíc ještě téměř 4 000 kusů WC a bidetů a více než 1 600 van a vířivých van. Celkem šlo o milionovou zakázku,“ bilancuje Franz Kook.

Zdroj: Duravit