Kartell by Laufen: Novinky pro letošní rok i futuristický design z Milána

Kartell by Laufen: Novinky pro letošní rok i futuristický design z Milána

Kolekce Kartell by Laufen, která od svého vzniku v roce 2013 získala mnohá ocenění, se stala nedílnou součástí Laufen sortimentu a naplňuje potřeby i těch nejnáročnějších klientů. Za celou sérií stojí manželé Ludovica a Roberto Palombovi, kteří propojili bílou keramiku s designovým světem plastových doplňků. Vznikla tak neotřelá kombinace, která se v letošním roce rozrostla o další umyvadla z materiálu SaphirKeramik, a to i o samostatně stojící s novými dekory, o volně stojící vanu, nábytek, ale i nové dekory a barvy koupelnových doplňků včetně oblíbených specifických velkoformátových zrcadel.

Rimless technologie i místo šetřící sifon
V sérii Kartell by Laufen nechybí ani kombinační klozet s rimless technologií, která zabraňuje usazování nečistot, a s místo šetřícím sifonem. Nespornou výhodou je snadná údržba a prvotřídní hygiena a také úsporné, ale výkonné splachování na 3 a 4,5 litru. Přibyly také nové skříňky s jednou či dvěma zásuvkami pro umyvadla 90 a 120 cm. Kartell by Laufen tak nabízí jedinečná a inovativní řešení pro malé i velké koupelny.

I vodovodní baterie se dočkaly dalšího rozšíření. Spojení kvalitního designu a čistého životního stylu se nyní promítá do dalších elegantních baterií a pákových ovládání. V nabídce je umyvadlová baterie, stojánková baterie pro umyvadlové mísy k zabudování do nábytku, stejně jako bidetová baterie nebo dvouotvorová baterie s otočným výtokem a individuálně nastavitelným ovládáním. Mnohé z baterií pak disponují místem pro ukládání osobních nezbytností a skvěle tak doplňují i keramická umyvadla této kolekce s dalšími odkládacími plochami.

Milánské ozvěny a dim sum inspirace
Na letošním Design Weeku v italském Miláně nechyběla ani společnost Laufen, která představila hned několik novinek. Největší pozornost však přitáhla právě výstava italské autorské dvojice Palomba, která pro kolekci Kartell by Laufen vytvořila unikátní umyvadla, inspirovaná tradiční asijskou kuchyní, a tím dokázala posunout hranice designu na další metu tak, aby kolekce byla jak inovativní a objevná, tak zároveň stále maximálně funkční.

Ludovica a Roberto Palomba založili vzhled nových umyvadel na ikonickém designu značky Kartell a zároveň vysoké kvalitě produktů společnosti Laufen. Hlavní myšlenkou je pak propojení tradiční asijské kultury s kulturou evropskou. Tyto dva světy se potkávají a prolínají, což okamžitě v každém evokuje neotřelý vzhled umyvadel. Konkrétní inspirací byly návrhářům servírovací mističky pro čínské knedlíčky dim sum. Originální mističky jsou v různých tvarech i pestrých barvách, stejně jako umyvadla, která byla představena v rámci pop-up výstavy právě v Miláně.

V Miláně byla nová konceptuální kolekce umyvadel zasazena jako pop-up výstava do jasného oranžového interiéru, který odkazoval k původní a stále signifikantní barvě této série. Expozice tak odkazovala ke kulturní podstatě, tvůrčí kreativitě a základním rysům kolekce Kartell by Laufen, zároveň ale tato studie jednoduchých a tradičních forem i zábavných siluet odkazovala k inovativnosti a hravosti a emotivnosti celé série.

Designéři se vedle konceptuálního přístupu k objektům, který začíná základní jednotnou myšlenkou a v konkrétních předmětech pak vniká hlouběji do jádra jejich existence, zaměřili i na materiál, který dotváří čisté linie původních asijských tradičních misek. I v této sérii byl proto využit materiál SaphirKeramik, vysoce kvalitní a odolná tenkostěnná keramika umožňující umělcům vyrábět ty nejtenčí předměty, které ale naprosto obstojí v konkurenci klasické známé keramiky. Nechybí ani signifikantní plastové prvky jsou v nové kolekci opět v jasných poutavých barvách – oranžové nebo tyrkysově zelené.

www.laufen.cz
Zdroj: PR článek společnosti Laufen CZ