Kanceláře, odkud se vám nebude chtít

Kanceláře, odkud se vám nebude chtít

Byla to mimořádná výzva – přetvořit přízemní prostor kostela sv. Jana Křtitele v centru Le Plateau-Mont-Royal v Montrealu na kanceláře mediální a reklamní agentury. Majitelé společnosti si přáli prostor, který by vyjadřoval její identitu – kreativitu, hravost a dynamičnost.

Ačkoliv invetsoři neměli jasnou představu, jak by měl kreativní prostor vypadat, nechali se inspirovat tvorbou designéra Jeana de Lessarda, který měl s navrhováním interiérů bohaté zkušenosti. Rozhodli se ho proto v roce 2009 oslovit s nabídkou. „Prostory pod kostelem jsou neobvyklým místem, a proto představovaly velký potenciál pro vytvoření silného konceptu a unikátního pracovního prostoru,“ chválil si projekt designér. A tento potenciál se mu podařilo vytěžit.

Celých 380 čtverečních metrů je vlastně členěno velice jednoduše – do čtyř identických zón rozdělených páteřní chodbou: kanceláře ředitele, kanceláře projektových manažerů, studia a multifunkční místnosti. Každá z těchto částí se vyznačuje výraznou barevností a grafickým motivem, který vychází z tvorby studia Upperkut, které tu našlo nový domov.

Vzhledem k tomu, že kostel svatého Jana Křtitele je místo velkého významu, kde se pravidelně konají bohoslužby, ale i koncerty a další kulturní programy, bylo zapotřebí nejen úprav šetrných k jeho architektuře, ale také několik opatření akustických – šlo o využití stropních akustických panelů i akustické izolace stěn.

Zdroj: v2com
Text: kk
Foto: Jean de Lessard