Interiér plný pohledového betonu
Galerie(21)

Interiér plný pohledového betonu

Tlumená barevnost, luxusní materiály a originální detaily. Realizace interiéru novostavby rodinného domu v Osicích se drží jasného rukopisu pražského studia oooox. V dispozicích se dům od architekta Aleše Gadliny dočkal jen minimálních změn, zato železobetonová konstrukce domu zůstala nemilosrdně odkryta a využita jako dominantní a sjednocující prvek celého interiéru.

Pohledový beton je v interiéru všudypřítomný, ať už na stropě v obývacím pokoji, nebo na stěnách dětského pokoje. Jeho tmavý odstín a nepravidelná barevnost kontrastuje s bílými omítanými stěnami u zděných konstrukcí.

Barevně betonovou strukturu doplňují cementové stěrky na podlaze ve spodním patře domu a probarvované stěrky v jednotlivých koupelnách. Ve třech ložnicích v horním patře jsou podlahy tvořené dubovou třívrstvou krytinou s povrchovou úpravou termo bělený rustik.

Celková barevnost interiéru navazuje na exteriér domu, tedy přes valéry šedé po bílou a černou s drobnými akcenty dřeva a skla. Právě sklo hraje i v interiéru velkou roli, ať už v čiré formě na zábradlí schodiště, nebo v kouřovém provedení na posuvných dveřích a oblouku šatny v patře.

Odstraněním příček mezi schodišťovou halou a obytným prostorem, stejně jako odstraněním posuvných dveří, které oddělovaly obývací pokoj od kuchyně s jídelnou, vznikl ve spodním patře domu jeden velký a vzdušný otevřený prostor, ve kterém se schodiště stalo hlavní dominantou.

Zajímavým způsobem je v tomto prostoru řešen jídelní stůl, který přímo navazuje na varný kuchyňský ostrůvek. Masivní dřevěný stůl je vykonzolován pomocí ocelových nosníků.

Na obytný prostor navazuje netradiční místnost označovaná jako kuřárna s vinotékou, které vévodí dvě retro křesla Butterfly chair s potahem z kravské kůže. V domě nechybí ani Relax, tedy malá domácí posilovna s navazující prosklenou saunou a vířivkou.

Osice
Design: OOOOX| Ing. Arch. Radka Valová, Ing. Arch. Pavla Doležalová
Realizace: 2012, Osice

– vb-

Foto: Martin Zeman
Zdroj: OOOOX