Partneři sekce:
  • Českomoravský beton

Inovativní koupelnová kolekce

Inovativní koupelnová kolekce

Švýcarský výrobce designové koupelnové sanity Laufen navázal spolupráci s předním francouzským designérem Toanem Nguyenem. Díky této kooperaci vznikla originálně minimalistická kolekce INO.

Inovativní kolekce INO designéra Toana Nguyena vznikla z materiálu SaphirKeramik. Ten je robustní a tvárný zároveň. Umožňuje tak tvarovat stěny sanity do velmi tenkých rozměrů. Zároveň je díky žárohlíně, ze které je vyroben, velmi odolný. Žárohlína se totiž vyznačuje dvakrát větší tvrdostí než klasická koupelnová keramika. Toan Nguyen pracoval při návrhu kolekce INO s jemnými a stabilními liniemi. Designér je autorem jak umyvadel a van, tak i dalšího koupelnového vybavení a nábytku.

Variabilita designu

Dominantou celé kolekce INO je nápaditě pojaté umyvadlo, které společně s odkládací plochou a skříňkou vytváří jednolitý kus. Lehko omyvatelná polička nabízí variantu s umístěním napravo či nalevo od umyvadla. Tento designový kousek si navíc z veletrhu ISH ve Frankfurtu odnesl ocenění Design Plus Award. K dostání jsou také samostatná umyvadla, která je možno instalovat jako nástěnná, nebo vestavěná v umyvadlové desce. Součástí setu INO je i samostatně stojící vana, která je vyrobena z nového speciálního materiálu Sentec. Vyznačuje se lehkostí a úzkými okraji, navíc je odlita z jediné formy. Vana má také integrovanou opěrku hlavy, čímž vytváří příjemnou atmosféru relaxace a odpočinku.

Umyvadla je možno instalovat jako nástěnná, nebo vestavěná v umyvadlové desce.

Neviditelné otevírání

Kromě sanitární keramiky nezapomněl Nguyen ani na koupelnový nábytek, který celou kolekci vizuálně i funkčně doplňuje. Jako příklad můžeme uvést umyvadlovou skříňku s ultra tenkými dvířky z pravé dřevěné dýhy nebo lesklého hliníku, jejichž zakončení přesahuje přes strany a vytváří tak dojem jednoho kusu bez viditelného otevírání.

Zdroj: Laufen
TEXT: RED
FOTO: LAUFEN