Infrasauna Standard ECO pro možnost saunování i v bytech!
Galerie(5)

Infrasauna Standard ECO pro možnost saunování i v bytech!

O infrasaunách mnozí výrobci tvrdí, že díky těmto výrobkům je možné saunování opravdu všude. Bohužel to není vždy pravda, protože i když dokáží dosahovat mnohem menších rozměrů, než klasické sauny, stále se ve většině případů jedná o velké produkty, které si například vlastníci bytů nemohou dovolit. Pravidlo to ovšem není, protože i na našem trhu se dá najít takový druh infrasauny, který dosahuje opravdu přijatelných rozměrů a mohou si ho dovolit i domácnosti s menší rozlohou. Konkrétně například Infrasauna Standard ECO.

Infrasauna o velikosti domácí špíže
Infrasauna Standard ECO je produktem společnosti Marimex, specialisty na vývoj a výrobu infrasaun. Model Standard ECO je ve tvaru obdélníku a s rozměry 97 x 87 x 186cm. Její velikost se dá přirovnat k průměrně velké spíži i v menších bytech. Váha modelu je 100 kg a jako materiál bylo zvoleno přírodní dřevo kanadského jedlovce – hemlocku. Jen dveře jsou vyrobeny z bezpečnostního skla o tloušťce 7 mm a umožňují dokonalý výhled ven. Už podle rozměrů je zřejmé, že se jedná o infrasaunu pro jednu osobu. Dokáže ale i produkt s takto malými rozměry plnit dokonale své účely?

Jaké je vnitřní vybavení
Kanadský jedlovec sice dodává infrasauně hezký vzhled, pevnost a odolnost, ale na samotný proces saunování nemá žádné účinky. Účinky zajišťuje její interiérové vybavení, zejména zářiče. V infrasauně Standard ECO je možné najít 3 keramická topidla, pracující s povrchovou teplotou 250 až 300 stupňů Celsia. Teplo z těchto zářičů má výrazný účinek na prokrvení organismu. Výrazně snižuje bolest, omezuje ztuhlost kloubů a dokáže působit protizánětlivě. Keramická topidla mají, v porovnání s karbonovými, nižší pořizovací náklady a velmi rychle se zahřejí. Nevýhodou je jejich vyšší spotřeba.

Jak je to se spotřebou
Spotřeba a náklady na saunovací proces jsou také velmi důležitým kritériem. Průměrná cena 1 kW elektrické energie je 4,9 Kč. Při čtyřicetiminutovém provozu infrasauny Standard ECO budou její provozní náklady 5,15 Kč. Pokud budeme počítat se třemi až čtyřmi sapovacími procesy týdně, provoz infrasauny bude stát méně, než lednička s objemem 300 l v energetické třídě A++. A životnost zářičů? Ta činí 8 000 hodin plného výkonu. Pokud tedy budou prováděny 3 cykly týdně s délkou 45 minut, bude životnost zářičů 60 let.

Sauna vhodná i do bytu
Pryč je doba, kdy o sauně mohli přemýšlet pouze majitelé domů, případně se pořizovali na chalupy. Díky malým rozměrům se tento typ sauny hodí i do bytů, kde kvůli ní není ani nutné instalovat zvláštní jističe, neboť příkon je 1150W a postačí jí běžné napětí. Vaší jedinou starostí už bude, jak k vám tohohle stokilového miláčka dostat. A od té chvíle už každá návštěva, které prozradíte to malé tajemství vašeho interiéru, bude žasnout.

ZDROJ: PR článek společnosti Marimex CZ s.r.o.