Estetika a harmonie v generační koupelně

Estetika a harmonie v generační koupelně

Udržitelná architektura se neorientuje jen na potřeby jedné věkové skupiny. Vnitřní zařízení domu by mělo optimálně vyhovovat jeho uživatelům v každém věku a umožňovat dlouhý a samostatný život bez cizí pomoci. 

Nezávislé používání koupelny v každé životní etapě

Od mladé rodiny s dětmi až po samotu ve dvou ve vysokém věku – zejména v koupelně se každá životní fáze vyznačuje určitými zvyky. Malé děti jsou zde krůček za krůčkem vedeny k samostatné tělesné hygieně, zatímco rodiče koupelnu z časových důvodů používají často jen jako „přestupní stanici“, kde stráví pouze krátkou chvíli. Starší lidé naproti tomu tráví v koupelně výrazně více času a mají radost z komfortních pomůcek a užitečných doplňků. U všech osob a věkových skupin hraje požadavek na samostatnost a nezávislost v koupelně zcela rozhodující roli. Pro udržitelné plánování generační koupelny s vysokými nároky je Kaldewei dokonalým partnerem. Extra ploché sprchové vaničky v úrovni podlahy, koupací vany a umyvadla ze smaltované oceli přinášejí bezpečí, komfort a estetiku v dokonalé souhře a každému členu rodiny dovolují ničím neomezenou volnost pohybu v koupelně.

Bezpečné, komfortní a trvalé řešení koupelny

Žádné hrany, o něž by se dalo zakopnout, žádné nebezpečí uklouznutí či popálení: Pokud jde o bezpečnost, vytahují výrobky Kaldewei svá esa hned několikrát. Zabudování smaltovaných extra plochých sprchových vaniček špičkového výrobce absolutně v úrovni podlahy umožňuje obzvláště komfortní přístup – zcela bez prahů a hran. O optimální stabilitu ve sprše se stará protiskluzová úprava povrchu Kaldewei Secure Plus, která je natrvalo a téměř neviditelně vypálena do ploché sprchové vaničky. Kdo se kromě extra ploché sprchové vaničky nechce vzdát koupací vany, může si vybrat model se širokým okrajem či s praktickými madly pro snadné vstupování a vystupování.

Další pomůckou je elektronická armatura pro koupací vany Kaldewei Comfort Select: Díky ní lze dotykem prstu nastavit a také uložit oblíbenou teplotu vody ve vaně. To je velká přednost například pro děti, které jsou tak chráněny před ponořením do příliš horké vody. Dokonalým doplňkem ke koupacím vanám a extra plochým sprchovým vaničkám předního výrobce jsou nyní také vysoce kvalitní umyvadla Kaldewei ze smaltované oceli. Jsou k dostání v různých velikostech, a aby je mohly optimálně využít také děti, lze je připevnit do nižší výšky.

Odolné a zároveň snadno udržovatelné díky smaltované oceli Kaldewei

Vyrobeny z jedinečné smaltované oceli, sbírají všechny výrobky Kaldewei body za svou mimořádně dlouhou životnost. I po mnohaletém používání se pyšní bezvadným vzhledem a přinášejí tak svému majiteli radost po celý život. Materiál se může pochlubit také další předností: Hladký povrch beze spár a pórů ze smaltované oceli Kaldewei lze velmi snadno udržovat. Pokud je navíc opatřen Kaldewei Perl-Effektem, nebudou na něm ulpívat nečistoty ani částečky vodního kamene. Koupelnu tak lze v mžiku snadno a rychle vyčistit.

www.kaldewei.cz

Zdroj: PR článek společnosti Franz Kaldewei GmbH & Co. KG.

http://www.kaldewei.cz/inspirace/material/smaltovana-ocel.html
http://www.kaldewei.cz/inspirace/ztvarneni-koupelny/barevne-inspirace.html
http://www.kaldewei.cz/vyrobky/umyvadla/koupelnove-trendy.html