Designové dveře od podlahy ke stropu

Designové dveře od podlahy ke stropu

Ačkoliv jsou dveře někdy jen popelkou v interiéru, které mají hlavně plnit svoji funkci a nevyčnívat, leckdy jsou právě tím, co jej pozvedne. Dodají místnostem eleganci, prezentují styl majitele domu a podtrhnou jeho architekturu.

Jednou z interiérových novinek v segmentu dveří a bezesporu originálním prvkem jsou dveře, jejichž výška odpovídá výšce místností. Tak je tomu i u dveří Master.  Jejich výška dosahuje až 3,7 metry. Díky čemuž mohou dveře zabírat skutečně celý prostor od podlahy až ke stropu, což z nich vytváří nepřehlédnutelný interiérový prvek. „Pro tento typ dveří dokonce nejsou problém ani šikminy půdních prostor, které dveře Master svým tvarem kopírují,“ vysvětluje Petr Paksi, výkonný ředitel společnosti JAP, která je výrobcem kompletní řady dveřních systémů. Základ dveří Master tvoří hliníkový profil z eloxu, který může mít i komaxitovou povrchovou úpravu dle stupnice RAL, a dva krycí pláště o tloušťce 4 mm. „Vnější plášť dveří se neomezuje pouze na sklo a k dispozici jsou i laminátové a kovolaminátové povrchy. Tyto materiály se dají vždy originální poskládat a umístit v rámci plochy dveří v horizontální i vertikální rovině, „říká Petr Paksi.

Uvnitř dveřního křídla je extrudovaný polystyren o tloušťce 30 mm, který se dá nahradit kamennou vlnou, a hliníkové příčky. Ty se používají pro zpevnění dveří nebo slouží jako dělící příčky při členění dveří různými materiály. Dveře Master jsou vyráběny v několika variantách: v otočném způsobu o tloušťce 40 mm (40 mm bez polodrážky nebo s 15 mm polodrážkou) či s tloušťkou 62 mm. K dispozici je také jejich posuvná varianta určená do stavebních pouzder nebo posuvných systémů, při kterých má dveřní křídlo tloušťku 40 mm.

Technický výkres dveří MASTER v síle 40 a 62 mm.


TEXT RED
FOTO, DETAIL JAP