COBRA: elegance, originalita a funkčnost

COBRA: elegance, originalita a funkčnost

1. Kování z kolekce Design Line – kování z dílny italských návrhářů, navrženo pro náročné

2. Kované kování – kování, jež spojuje funkčnost a originalitu

3. Kování na protipožárních rozetách, průmyslová ložiska – kliky nejsou jen šperk na dveřích. Je důležité vybírat podle užití. Jak vybrat kliku, která bude jak elegantní, tak zároveň funkční?

DESIGNLINE
Tradice italského designu, kterému se klaní celý svět, se promítá do elegantních tvarů DESIGNLINE. Kliky z této kolekce společnosti COBRA, spol. s r.o., prvního českého prodejce dveřního kování, jsou kombinací tradičních ověřených funkčních vlastností a unikátních moderních linií. Svými tvary odpovídají minimalistickému řešení současných architektonických návrhů. Jsou šperkem, který ozdobí každý interiér. Dokazují, že skutečná dokonalost je v detailech.

Elegantní kování PRESSO z dílny italského návrháře Maria Mazzera je právě takovou odpovědí na současné požadavky moderní doby, která si žádá ladné rovné linie, jež dobře kontrastují s novými moderními dveřmi. Nabízí vyvážený poměr mezi současným trendem hranatých klik a mezi uživatelsky příjemným povrchem rukojeti. Klika z kolekce horkých novinek firmy COBRA je kombinací tradičních ověřených funkčních vlastností a unikátních moderních linií. Kliku je možné zakoupit ve třech povrchových úpravách, kde zejména chromová úprava podtrhuje její eleganci a originalitu.

Interiérové kování Presso z kolekce DESIGNLINE

Kované kování – masivní, ale stylové a dobové
Oproti moderním designovým klikám kované kování naopak vychází z tradičních požadavků s nádechem historie. Navzdory jeho skvělým funkčním vlastnostem toho ještě nebylo moc napsáno, avšak neměli bychom na něj zapomínat při výběru kování. Díky masivní konstrukci kovaných klik jsou vhodné především na venkovní použití, jako jsou vrata, vstupní dveře a brány, ale jsou vhodné i do interiérů, především na dveře o vyšší hmotnosti. Kované kování je velice odolné proti povětrnostním podmínkám, otěru, mechanickému opotřebení a dalším nepříznivým okolním vlivům. Navzdory vyšší ceně oproti běžným interiérovým klikám je důležité brát v úvahu vysokou životnost kování, avšak ve srovnání s cenami ochranného kování je tento rozdíl zanedbatelný.

Ochranné kované kování Hamburg-R+

Podle čeho ale vybírat kování určená k ochraně nebo větší zátěži, aby byla zároveň elegantní a vyhovovala moderním dveřím?
Je velký rozdíl, zda vybíráme kování určené do bytů, kde se předpokládá nižší frekvence používání kliky, nebo do objektů, jako jsou úřady, nemocnice, restaurace apod., ve kterých budou na kování kladeny větší nároky na frekvenci používání nebo funkčnost, jako je třeba ochrana před požárem. V dalším případě je to volba kování pro příliš těžké dveře, nebo dveře umístěné v nepříznivém prostředí. Do takových míst je doporučováno pořídit si kování osazené rozetou s kuličkovým ložiskem. Tento mechanismus klice zajistí dokonalé spojení a bezproblémový chod všech jejích částí a zamezí tak jejímu předčasnému opotřebení, což se v důsledku projevuje vykloktáním kliky a jejím vysazováním z pouzdra. Vše samozřejmě souvisí i se správně provedenou montáží a pravidelným servisem dle frekvence užívání.

Kování na protipožární dveře a kouřové sestavy
Nerezové kování Loft, Ufo, Vision z nabídky společnosti COBRA splňuje ty nejnáročnější požadavky dle příslušných norem. Klika je opatřena jak mechanickým ložiskem, tak i protipožární rozetou z nerezi, která odolá teplotám od –30 do +300 oC a je tedy vhodným doplňkem protipožárních a protikouřových dveří včetně dveří se samozavírači.

Nerezové kování Vision, vysoce kvalitní kování, záruka 5 let

Zařaďte se i Vy mezi ty, kteří již po dvě desetiletí vědí, že s COBROU mají prostě kliku.

ZDROJ: PR článek společnosti COBRA spol. s r.o.