Architekti oceňují hravý přístup

Zlatá židle je pro architekty tím, čím je Oscar pro Holly­wood. Švédská asociace architektů oznámila vítěze této prestižní soutěže. Cenu „Nejlepší výrobek“ obdržela designérská studia Front Design a Materia. Designérský tým byl oceněn za humor a hravost, se kterou přistoupil k návrhu koše na odpadky „Bin“ a věšáku „Hanger“.

Designérka Charlotte von der Lancken vzpomíná: „Materia nás pověřila, abychom vytvořili kolekci příslušenství pro kancelářské použití. Hodně jsme diskutovali o způsobu, jak změnit běžné předměty.

Při navrhování jsme používali předměty každodenní potřeby: věšák na ramínka vyrobený z běžných oděvních ramínek, jednoduchý odpadkový koš, který roste, když do něj dáte odpadky, koš, který se naklání a hýbe, takže můžete vidět, když někdo prošel kolem – mluvící dílo v kanceláři. Představte si, jak lidé na koš reagují!“

Značka Materia zaznamenala průlom v roce 2005, kdy obdržela britskou cenu Fx Design za odpadkový koš „Bin“. U expozice společnosti v Miláně lidé stáli frontu, aby se mohli dotknout „živého“ koše na odpadky. Úspěch zaznamenala společnost Materia rovněž na Art Basel v americkém Miami nebo v New Yorku přímo na Manhattanu.

Odpadkový koš „Bin“ a stylový věšák „Hanger“ od společnosti Materia si můžete prohlédnout i zakoupit v showroomu Kinnarps, obchodní zóna Průhonice – Čestlice, D1 exit 6.

Zdroj: Materia