Projekt na pražském Žižkově se rozrůstá
Galerie(9)

Projekt na pražském Žižkově se rozrůstá

Oblast Vackova, která spadá pod pražskou městskou část Žižkov, čeká velká proměna. Byla nastartovaná už první částí developerské výstavby projektu Alfarezidence, který byl dokončen v roce 2011. Nyní byl spuštěn prodej bytů v další etapě projektu Na Vackově.

Developerská společnost Metrostav Development uvedla do prodeje 202 bytů kategorií 1+kk – 4+kk v těsném sousedství parku Židovské pece. Orientují se na vyšší střední třídu zákazníků, ceny začínají na 48 000 korunách za metr čtvereční včetně DPH. Kolaudace projektu je plánována na druhé čtvrtletí roku 2016.

Architektonicky čisté řešení navrhl tým z ateliéru MS Architekti, který připravil i studii zástavby celého rezidenčního parku. Projekt počítá s maximálně pětipodlažními budovami, které navíc nevytvářejí jednolitou uliční hmotu, ale ustupují od uliční linie v charakteristické členitosti a asymetrii. Díky tomu vznikají nejen metropolitní byty s balkony a lodžiemi, ale také prostorná zákoutí, umístěná mezi jednotlivými objekty, kde své místo naleznou přízemní byty se zahrádkami. Tento koncept nabízí dostatek soukromí a zároveň patřičnou prostornost každému bytu.

„Horní Žižkov, jehož je Vackov součástí, se stane v průběhu několika let zcela novou čtvrtí se specifickým charakterem,“ přibližuje situaci lokality Ondřej Buršík ze společnosti Metrostav Development. Vyrůst by tu měly viladomy s vyšším standardem, řadové rodinné domy, mezonetové byty nebo metropolitní bydlení v tzv. cityhousech. Výstavba je plánovaná ve třech etapách – první byla dokončena podle projektu kanceláře Jiran Kohout architekti, druhá, která představuje celkem přibližně 1300 bytů včetně nové občanské vybavenosti, vznikne podle projektu kanceláře MS architekti a autory třetí etapy jsou 4a architekti.


Vizualizace: Metrostav